Aktualności

"Miś na pocieszenie"

Data umieszczenia:

Uczniowie i przedszkolaki PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie włączyli się ogólnopolską akcję "Twój miś może zostać ratownikiem!" zorganizowaną na terenie naszej gminy.

2 lutego 2017 roku zebrane pluszaki odebrał osobiście Przewodniczący Radny Gminy w Belsku Dużym, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu - pan Bogusław Sikorski.

W wywiadzie do szkolnej gazetki pani dyrektor powiedziała: "Uczmy się wrażliwości. Uczmy się okazywania uczuć dobrych i szlachetnych. Pomagajmy innym w potrzebie, uczmy tego najmłodszych. Dzieci poszkodowane w wypadkach, które doświadcza los, niech dostaną zaborowskiego misia - ratownisia na pocieszenie. Taki miś będzie znakiem, że w nieszczęściu dziecko nie jest samo".

Uczniowie i przedszkolaki bardzo zaangażowały się w akcję. Bez żalu rozstawały się ze swoimi pluszakami i przynosiły je do szkoły. Świadomi i dumni z tego, że pomagają poszkodowanym rówieśnikom. "Jeśli mój miś komuś pomoże, to będę się z tego bardzo cieszył" - powiedział jeden z uczniów. "To dobrze, że jak dostanie mojego misia, to nie będzie płakać". Zbiórka maskotek organizowana przez strażaków była również nauką dla zaborowskich uczniów, lekcją z wrażliwości i odpytaniem z dobrego serca.

Szkolna gazetka "Uczniak"

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Stopka

Urząd Gminy w Belsku Dużym:

ul. Jana Kozietulskiego 4, 05-622 Belsk Duży

tel.: (48) 66-11-271
fax: (48) 66-11-340

e-mail: urzad@belskduzy.pl
www: http://www.belskduzy.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek, w godz. 7.30 - 15.30

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.belskduzy.pl

© 2011 - 2013 Urząd Gminy w Belsku Dużym
Zawartość merytoryczna: Urząd Gminy, e-mail: urzad@belskduzy.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14