Gratulacje i nagrody na Sesji Rady

Data: 11.12.2019 r., godz. 10.31    Liczba odwiedzających: 217
XIII Sesja Rady Gminy była okazją do wręczenia wyjątkowych podziękowań i nagród
XIII Sesja Rady Gminy była okazją do wręczenia wyjątkowych podziękowań i nagród. Podczas niej Wójt Władysław Piątkowski wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Bogusławem Sikorskim wręczyli specjalne podziękowanie młodemu sportowcowi Gabrielowi Gablerowi za wybitne osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie Gminy Belsk Duży i Polski na arenie międzynarodowej.

Gabriel jest uczniem trzeciej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. W Mistrzostwach Europy WUKF w karate sportowym, które odbyły się pod koniec października w Danii w Odense zdobył on brązowy medal. A na zawodach Pucharu Europy WUKF Rumunia
2019 w Cluj-Napoka, które odbyły w pierwszy weekend grudnia wrócił ze złotem. Młody sportowiec odebrał życzenia kolejnych sukcesów sportowych i brawa od zgromadzonych na sali obrad.

Wójt Gminy Belsk Duży objął patronatem honorowym organizację I Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej "Belwizja", w którym nagrodami były bony do empiku o łącznej wartości 2 000zł. Nagrody zwycięzcom wręczali wspólnie Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Sikorski, Dyrektor GZOPO Maria Walewska- Żółcik oraz organizatorka festiwalu dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym Teresa Bogdańska.

Nagrody odebrali: Weronika Wierzbicka z Goszczyna zwyciężczyni Grand Prix oraz zwycięzcy I miejsca: Judyta Łubińska, Jan Korczak, Natalia Górzyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta z Łęczeszyc.
II miejsce zajęły dwa zespoły ex aequo. Nagrody odebrały uczennice Klasy VII b z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Belska Dużego: Magdalena Gębska, Martyna Kowalczyk, Julia Kowalczyk i Julia Gąsiorowska oraz Oliwia Wawryniuk z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta z Łęczeszyc. Adrian Legucki z Błędowa odebrał nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie, a Nagrodę Organizatora - Alan Kucman z belskiej podstawówki.

Rada Gminy podczas tej wyjątkowej sesji wręczyła także Medal Pamiątkowy Wójtowi Gminy Władysławowi Piątkowskiemu. Medal wręczył Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Sikorski za zaangażowanie w organizację 100 rocznicy obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości w gminie Belsk Duży, obchodów 80-rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz podtrzymywanie i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej w Gminie Belsk Duży.

E. Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży