Noc amerykańska w Belsku

Data: 05.12.2019 r., godz. 08.11    Liczba odwiedzających: 262
Za nami spotkanie muzyczne zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną
Za nami pasjonujące spotkanie muzyczne zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Belsku Dużym w sali ślubów Urzędu Gminy. Uczestników wieczoru z muzyką amerykańską i nie tylko, witała kierownik Marianna Kornaszewska.

Na koncercie nie zabrakło przyjaciół belskiej biblioteki przewodniczącego Rady Bogusława Sikorskiego, wiceprzewodniczącego Zbigniewa Byrskiego, radnej Ewy Łubińskiej, skarbnika gminy Hanny Grotek, kierownik GOPS Urszuli Kopyckiej, dyrektora lewiczyńskiej szkoły Justyny Błońskiej, pracowników Urzędu Gminy, bibliotek, szkół i emerytowanych nauczycieli, Krzysztofa Kowalskiego z belskduzy24 oraz pań ze Stowarzyszenia Seniora Relaks.

Duet Cotton Cat to małżeństwo: wokalistka Aneta Michalska oraz wokalista i gitarzysta Kuba Michalski. Program zawiera piosenki począwszy od najstarszych, z początku XIX wieku, aż do utworów współczesnych. Wiele z nich weszło do kanonu muzyki popularnej, jak choćby piosenki Boba Dylana, Joan Baez, Johnny Casha czy grupy Kansas. Inne są może mniej znane w Polsce, wszystkie jednak znaczące dla historii i kultury amerykańskiej.

Cotton Cat ma swoim koncie pięć płyt, dwa teledyski, transmitowane na żywo koncerty radiowe i sukcesy w Liście Polskich Przebojów Pr 1 PR. Kilka utworów (Opowieść o Ikarze, W Dublinie, Pożegnanie gór, Irlandzki Diabeł, Celtycka noc, Elaine, Trzy pory roku) zyskało znaczną popularność.

Wieczór zakończył się wspólnym spotkaniem przy kawie i herbacie, na którym można było spotkać się z muzykami i nabyć kilka płyt przygotowanych na belskie spotkanie.

E. Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży