Odbiór boiska w Zaborowie

Data: 04.12.2019 r., godz. 15.02    Liczba odwiedzających: 274
Zakończyły się prace przy budowie boiska wraz z zeskocznią przy zaborowskiej szkole podstawowej
Zakończyły się prace przy budowie boiska trawiastego wraz z rozbiegiem i zeskocznią do skoku w dal w Zaborowie przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Ziemi Grójeckiej.

Belski samorząd w lipcu tego roku wyłonił wykonawcę inwestycji w drodze przetargu publicznego. Została nim firma MARWELL Orliński Paweł z Wiązownej. W ramach prac powstało boisko trawiaste o wymiarach 64 x 31 m, w tym pole gry 58mx 27m z piłkochwytami  o wysokości 4m i 6m (za bramkami) oraz dwoma boksami dla drużyn z 12 miejscami siedzącymi dla każdej. W ramach budowy przy jednym z dłuższych boków boiska powstał również rozbieg z nawierzchni poliuretanowej wraz z zeskocznią do skoku w dal oraz trybuny dla 50 osób. Na wiosnę 2020 wykonawca zaplanował posianie trawy i pomalowanie linii boiska. Boisko posiada  odwodnienie, drenaż oraz automatyczne nawodnienie. Najbliższe mecze zaplanowano na jesień przyszłego roku.

Władze gminy na realizację zadania otrzymały dotację z budżetu województwa mazowieckiego „Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019 w kwocie ponad 95 250 zł. Pozostałe środki na inwestycję gmina zabezpieczyła we własnym budżecie. Całość inwestycji wyniosła 288 198zł.

Urząd Gminy Belsk Duży
Emilia Tomasiak
Źródło:jablonka.info/własne