Wicemistrzowie z Belska

Data: 07.06.2019 r., godz. 14.50    Liczba odwiedzających: 324
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP z Belska Dużego z pucharem, drużyny z Lewiczyna po zaciętej rywalizacji uplasowały się na IV miejscach
W dniu 7 czerwca na stadionie Grójeckiego Ośrodka Sportu ,,Mazowsze” odbyły się powiatowe eliminacje zawodów sportowo-pożarniczych. Gminę Belsk Duży reprezentowały trzy drużyny: chłopięca z Belska Dużego pod kierownictwem dh Dominika Dygi, mieszana i dziewczęca z Lewiczyna pod kierownictwem dh Macieja Żukowskiego i dh Marcina Błońskiego.

Zawody składały się z dwóch części. Pierwszą z nich było rozwinięcie bojowe, gdzie zawodnicy między innymi musieli przeskoczyć rów, nalać odpowiednią ilość wody do nalewaków za pomocą hydronetek, zawiązać prawidłowo węzły widoczne na rysunkach oraz rozwinąć linie gaśniczą. Ostatnim punktem była sztafeta pożarnicza 400 metrów, gdzie zawodnicy, podając sobie prądownice, pokonywali przeszkody takie jak: płotek, ściana drabiniasta, tyczka, gaśnica.

Po zaciekłej rywalizacji chłopcy z Belska zdobyli II miejsce, drużyna mieszana z Lewiczyna uplasowała się na IV miejscu tak jak dziewczęca z Lewiczyna.

Puchary, medale i nagrody wręczali Wójt Władysław Piątkowski, pełniący także obowiązki Prezesa Oddziału Powiatowego Związku OSP w Grójcu, st. bryg. Jacek Wichowski Komendant Powiatowy PSP w Grójcu oraz Burmistrz Dariusz Gwiazda. Nasze drużyny oklaskiwali także st. bryg. Bogusław Sikorski Zastępca Komendanta PSP Grójec, dh Roman Woźniak i dh Arkadiusz Dyga oraz samorządowcy i przedstawiciele powiatowych jednostek OSP.

Gratulujemy wspaniałej postawy i życzymy kolejnych sukcesów!

Emilia Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży