Najlepsi z powiecie w konkursie wiedzy pożarniczej

Data: 14.03.2019 r., godz. 07.40    Liczba odwiedzających: 222
Dh Wojciech Dominiak z OSP Lewiczyn i dh Grzegorz Żółcik z OSP Belsk Duży wyróżnieni
12 marca 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu odbyły się powiatowe eliminacje XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ,,Młodzież Zapobiega Pożarom".

W eliminacjach wystartowali zwycięzcy eliminacji gminnych z 9 gmin: Belsk Duży, Błędów, Chynów, Goszczyn, Grójec, Mogielnica, Nowe Miasto n. Pilicą, Pniewy oraz Warka. Do turnieju przystąpiło 41 uczestników w trzech kategoriach wiekowych.

Zgodnie z regulaminem turniej podzielony został na dwa etapy. Pierwszym etapem był test wiedzy który składał się z 30 pytań zamkniętych, natomiast etap drugi były to eliminacje ustne, do których zakwalifikowały się osoby z największa ilością punktów z testu pisemnego.

Całość zmagań oceniała trzyosobowa komisja powołana przez komendanta powiatowego PSP w Grójcu st. bryg. Jacka Wichowskiego, w składzie: przewodniczący- kpt. Michał Kołacz, sekretarz- str. Michał Maroszek oraz członek komisji- kpt. Marcin Błoński.
(...)
W kategorii szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych najlepsi okazali się:
1 miejsce Wojciech Dominiak (OSP Lewiczyn i ZKZIZ Nowa Wieś)
2 miejsce Dominika Andryka (ZSO Mogielnica)
3 miejsce Grzegorz Żółcik (OSP Belsk Duży)

Na zakończenie Turnieju, laureatom wręczone zostały nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Grójeckiego oraz Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Źródło: gazeta Jabłonka