Medale dla sołtysów

Data: 30.11.2018 r., godz. 12.26    Liczba odwiedzających: 604
Ceremonia wręczenia Medali Pamiątkowych na II Sesji Rady Gminy
Podczas ostatniej w listopadzie sesji Rady Gminy Wójt Władysław Piątkowski wspólnie z Bogusławem Sikorskim Przewodniczącym Rady oraz Sekretarzem Renatą Ostatek wręczyli sołtysom gminnych sołectw Medale Pamiątkowe. Uhonorowano m.in. pana Andrzeja Markiewicza ze Skowronek, który od 38 lat pełni w tym sołectwie obowiązki sołtysa.

Medal powstał w celu podkreślenia szczególnego charakteru obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości w Gminie Belsk Duży. W wyniku ogłoszonego w dniu 8 marca 2018 roku konkursu, wyłoniono zwycięski projekt, którego twórcą była uczennica belskiej szkoły Eliza OIszewska.

Na ceremonii i sesji byli także obecni radni powiatowi Adam Balcerowicz i Adolf Maciak, Jacek Pruszkowski z Mazowieckiej Izby Rolniczej, Roman Woźniak Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP oraz Wanda Drobiszewska Prezes Fundacji Pomocna Dłoń.

W tym dniu przedstawiciele sołtysów Wioletta Kowalska i Andrzej Kuligowski pogratulowali wyboru na rozpoczynającą się kadencję i życzyli wójtowi i radnym owocnej pracy na rzecz naszej społeczności.

E. Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży