Szkolenie sołtysów

Data: 20.09.2023 r., godz. 15.02    Liczba odwiedzających: 803
We wtorek, 19 września 2023 roku odbyło się spotkanie sołtysów z terenu Gminy Belsk Duży z Wójtem Gminy Belsk Duży - Władysławem Piątkowskim.

Sołtysi z terenu Gminy Belsk Duży wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Wójta Gminy Belsk Duży - Władysława Piątkowskiego oraz Gminnego Rzecznika Ekonomii Społecznej - Barbarę Gorączyńską.


Kolejna odsłona Ekonomii. Tym razem spotkano się z ważnymi członkami naszej społeczności jakimi są Sołtysi.


Wójt Władysław Piątkowski wraz z Gminnym Rzecznikiem Ekonomii Społecznej, oraz zawsze niezawodnym stowarzyszeniem BORIS spotkali się w celu szkolenia - ,,Diagnoza potrzeb, komunikacja, rozmowa, dialog".


Sołtysi bardzo chętnie brali udział w dyskusji. Mówili o swoich osiągnięciach, ale także o trudnościach, które występują w ich codziennej pracy na rzecz swoich małych ojczyzn. Wspólnie szukaliśmy klucza do otwierania się na rozwój oraz możliwość uzyskania wsparcia na tworzenie działań, tak aby nasze sołectwa mogły  pokazywać swój potencjał.  Pokazywać jakich pięknych mają ludzi wokół i ile talentów kryje się wśród zapracowanych, ale mimo to działających osób na rzecz innego człowieka.


Wójt Gminy Belsk Dyży - Władysław Piątkowski podkreślał natomiast, że sołtysi są integralną częścią urzędu, która jest bardzo potrzebna, bo któż lepiej będzie wiedział o potrzebach swoich mieszkańców danej miejscowości jak nie ich lider.


Dziękujemy za tak liczne przybycie i owocne rozmowy. To jedno z pierwszych spotkań szkoleniowych dla naszych sołtysów - gdyż mamy już pomysły na kolejne, którymi będziemy się dzielić w krótkich relacjach na Facebooku Ekonomii Społecznej.


Autor: Barbara Gorączyńska