Zakończenie sezonu belskich siatkarzy

Data: 16.05.2023 r., godz. 14.29    Liczba odwiedzających: 617
ProNutiva SKK Belsk Duży zakończyła sezon 2022/2023 na wspólnym spotkaniu, które odbyło się w hali sportowej GOSiR Belsk Duży.

W piątek 12 maja 2023 roku siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży oficjalnie zakończyli siatkarski sezon 2022/2023.


W belskiej hali GOSiR zebrali się kibice, sponsorzy drużyny oraz młodzi siatkarze z Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego. Spotkanie było okazją do omówienia  wyników drużyny oraz przeprowadzenia ostatniego wspólnego treningu z uczniami belskich szkół. Piątkowy trening podsumowywał  roczną pracę trenera Kamila Majewskiego z młodymi adeptami siatkówki i podzielony był na sześć sekcji w których doskonalono elementy siatkarskiej techniki (gra blokiem z wykorzystaniem podestów, pady siatkarskie, odbicia piłki sposobem dolnym i górnym, zagrywka). Zwieńczeniem treningu były gierki w zespołach mieszanych (3 x 3) oraz set pokazowy z udziałem zawodników ProNutiva SKK Belsk Duży. 


Wyniki sportowe zespołu podsumował  Krzysztof Małachowski - prezes Stowarzyszenia Kibicujemy z Klasą w ramach którego działa belska drużyna. Wskazał, że zespół będąc beniaminkiem w najwyższej klasie rozgrywkowej na Mazowszu zajął wysokie trzecie miejsce i godnie zaprezentował się w barażach uprawniających do gry na poziomie centralnym. Piątkowe spotkanie było również okazją do podziękowania zawodnikom, sponsorom, kibicom oraz wszystkim którzy wspierają belską siatkówkę. Szczególne podziękowania skierowane zostały do  przybyłych na spotkanie gości:
- Przewodniczącego Rady Gminy Belsk Duży - Bogusława Sikorskiego,
- Prezesa UPL Polska sp. o.o - Adama Słowińskiego,
- Prezesa Banku Spółdzielczego im. Stefczyka - Huberta Batora,
- Prezesa Agrosimex sp. o.o - Leszka Barańskiego,
- Prezesa Activ sp. o.o - Waldemara Żółcika,
- przedstawiciela Procam sp. o.o - Krzyszofa Włodarczyka,
- przedstawiciela Fruit Group sp. z o.o - Mateusza Kawęczyńskiego,
- Dyrektora Muzeum Sportu i Turystki w Warszawie - Sławomira Majchera,
- Dyrektora Muzeum Volley Bajka i komisarza Polskiej Ligi Siatkówki - Grzegorza Szewczyka,
- Pani Elżbiety Oryniak z Biura Rachunkowego "Cyfra"


Serdeczne gratulacje dla zawodników za osiągnięcie znakomitych wyników i emocje podczas występów na siatkarskich parkietach Mazowsza  oraz podziękowania dla wszystkich wspierających projekt ProNutiva SKK Belsk Duży.


Skład drużyny w zakończonym sezonie 2022/2023:
Prezes Krzysztof Małachowski, trener Kamil Majewski, kapitan Marek Trzaska, Jan Sosnowski, Kamil Kurkowski, Rafał Pałuba, Maksymilian Taracha, Dominik Kowalczyk, Jakub Nieora, Paweł Sęk, Łukasz Zugaj, Antoni Milczarski, Piotr Bruszewski, Robert Marcinkiewicz, Paweł Rutecki.


GOSiR Belsk Duży