Życzenia dla stulatka pana Stefana Pawlaka

Data: 25.02.2021 r., godz. 10.45    Liczba odwiedzających: 902
Pan Pawlak z Tartaczka obchodzi dziś 100-tne urodziny
W dniu 25 lutego 2021r. obchodzi swoje setne urodziny mieszkaniec Tartaczka w Gminie Belsk Duży, Pan Stefan Pawlak. Z tej okazji kwiaty i najserdeczniejsze życzenia zdrowia przekazali na ręce rodziny Wójt Gminy Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Bogusław Sikorski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Janina Ciamarczan.

- To prawdziwe święto w naszej Gminie, pokreślił na kameralnym spotkaniu w Sali Ślubów belskiego urzędu wójt Władysław Piątkowski. Wszyscy chcielibyśmy dożyć tak sędziwego wieku w otoczeniu kochającej i opiekującej się nami rodziny.

Pan Stefan dochował się trzech synów, ośmiu wnucząt i piętnaściorga prawnucząt. Urodził się w Kozietułach jako najstarszy z ośmiorga rodzeństwa. Powtarzał chętnie historię o swoim ojcu, któremu wróżka wywróżyła, że syn dożyje stu lat. I na te setne urodziny czekał z niecierpliwością. Całe życie był rolnikiem, zajmował się hodowlą zwierząt: krów i świń. Obecnie mieszka z rodziną, latem lubi siedzieć na ławce pod wierzbą i akacją, które sam posadził przy swoim domu. 

Urząd Gminy Belsk Duży
E. Tomasiak


Pan Stefan Pawlak

Szanowny Jubilacie,

Z wielką radością świętujemy wraz z Panem setną rocznicę urodzin. Jest to piękna i skłaniająca do zadumy rocznica. To cały wiek wypełniony codzienną pracą, małymi i większymi radościami, nieraz smutkiem i zawsze troską o najbliższych.

Przeżył Pan w swoim życiu wiele chwil radości, ale też i dramatycznych, uczestnicząc w doniosłych i trudnych wydarzeniach naszej Ojczyzny. Pana dzień urodzin, to czas kiedy Polski nie było na mapie Europy i świata. Był Pan świadkiem radości z odzyskania niepodległości, przeżył straszny dla Polaków czas drugiej wojny światowej. Z pewnością może Pan być dumny myśląc o swoim życiu, które jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Pana sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem.

Dziękując Panu za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat, życzę dobrego zdrowia i samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych. Niech każdy dzień wnosi w Pana życie coraz więcej ciepła i miłości, niech napawa Pana radością i poczuciem dumy z życiowych doświadczeń.


Z wyrazami szacunku,

Wójt Gminy Belsk Duży
Władysław Piątkowski