XV EDYCJA TYGODNIA BIBLIOTEK "BIBLIOTEKA? Z PRZYJEMNOŚCIĄ!" (DO) WOLNOŚĆ CZYTANIA

Data: 04.05.2018 r., godz. 11.00    Liczba odwiedzających: 689
8 - 15 MAJA 2018 R.
ROZPOCZYNAMY
XV EDYCJĘ TYGODNIA BIBLIOTEK
"BIBLIOTEKA? Z PRZYJEMNOŚCIĄ!"
(DO) WOLNOŚĆ CZYTANIA


W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek jak również z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę zapraszamy na spotkania:
9. 05. 2018 r. o godz. 17:00 - koncert p. Kuby Michalskiego.

W programie piosenki Jacka Kaczmarskiego i kompozycje Kuby Michalskiego do wierszy wielkich poetów, tworzące opowieść o historii Polski, od potężnego królestwa Jagiellonów po czasy prawie współczesne.

15. 05. 2018 r. o godz. 17:00 - pisarzem p. Andrzejem Zygmuntem Rolą - Stężyckim.

Andrzej Zygmunt Rola - Stężycki jest członkiem Związku Literatów na Mazowszu, Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Rosyjskiego Towarzystwa Genealogicznego. Specjalizuje się głównie w dziejach Mazowsza Południowego. Autor kilkunastu książek i ponad 300 artykułów z zakresu historii Polski, regionu, genealogii i krajoznawstwa. Dyrektor Instytutu Genealogii. Współpracował z wieloma instytucjami naukowymi w Polsce i na świecie. Odznaczony m.in. medalami: „Zasłużony dla powiatu grójeckiego” (2010) i „Pro Masovia” (2015) – za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Jedną z ostatnich książek tego autora jest „Mała Wieś i jej dzieje".

Podsumowanie dwóch Konkursów Czytelniczych "Czytam ze zrozumieniem" organizowanych przy współpracy biblioteki szkolnej.