Ekologiczne atrakcje dla całej rodziny! Firma PreZero zaprasza na Dożynki w Lewiczynie

Data: 06.09.2019 r., godz. 14.35    Liczba odwiedzających: 240
Pamiętacie, jakie wrażenie robiła na Was w dzieciństwie pracująca śmieciarka? Te dzisiejsze w niewielkim stopniu przypominają tamte sprzed lat, są nowoczesne, cichsze, czyste i bardziej ekologiczne, ale to nadal imponujące maszyny. Już 8 września podczas Dożynek Powiatu Grójeckiego będzie się można przyjrzeć im z bliska na stoisku firmy PreZero. A to tylko jedna z wielu atrakcji, jakie PreZero przygotowało na Dożynki.

Organizowane na początku września Dożynki to tradycja Ziemi Grójeckiej. W tym roku organizatorzy zapraszają do Sanktuarium Matki Bożej przy Parafii św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Lewiczynie 8 września. To rodzinne święto, podczas którego mieszkańcy powiatu i jego okolic mają okazję się spotkać, wspólnie bawić, ale też zaprezentować innym swoje talenty i dokonania.

W programie m.in. wystawa pojazdów przygotowana przez Klub Motocyklowy COBRA FG, występy lokalnych zespołów (prócz nich na scenie pojawią się również D-Bomb i Dziku), degustacje potraw regionalnych, dmuchany plac zabaw i liczne animacje dla dzieci oraz cztery konkursy, w których może wziąć udział każdy: na najładniejszy wieniec i kosz dożynkowy, najlepszą potrawę regionalną oraz najładniejsze stoisko. O godz. 14 uroczystą mszę świętą w intencji rolników celebrować będzie Kardynał Kazimierz Nycz.

Na uczestników Dożynek będzie czekać w tym roku również stoisko, przygotowane przez firmę PreZero zajmującą się wywozem i gospodarowaniem odpadami. Mieszkańcy okolicznych miejscowości na pewno kojarzą jej charakterystycznie zielone logo, które jakiś czas temu ozdobiło m.in. obsługujące ten teren śmieciarki. W strefie PreZero tym potężnym autom będzie się można przyjrzeć z bliska, dowiedzieć się jak dokładnie działają i czym różnią się od tych, którymi większość z nas chciała jeździć w dzieciństwie!

Sporym powodzeniem może się cieszyć butelkomat. To niepozorne urządzenie robi teraz furorę w wielu polskich miastach. Zasada działania jest prosta – wystarczy wrzucić do niego zużytą plastikową butelkę, żeby w zamian otrzymać atrakcyjny gadżet z logo PreZero. Firma przygotowała także wiele atrakcji dla najmłodszych. Animatorzy poprowadzą różnorodne gry i zawody dla dzieci, a do konkursu mody ekologicznej spróbują wciągnąć również rodziców. A po intensywnej zabawie całe rodziny będą mogły odpocząć w strefie chilloutu, na wygodnych leżakach i pod namiotami. PreZero zaprosi również na stoisko informacyjne Związku Międzygminnego Natura.

Zapraszamy 8 września na Dożynki Powiatu Grójeckiego w Lewiczynie. Początek o godz. 13, wstęp wolny. Tradycyjnie w czasie trwania imprezy będzie możliwość honorowego oddania krwi.