Historia dworu w Wilczogórze
W pierwszym trzydziestoleciu XIX wieku właściciele i współwłaściciele majątku Wilczogóra nie mieszkali w nim na stałe, traktując go jako źródło dochodu.
W 1838 roku majętność nabył na publicznej licytacji Władysław Miniewski (1793-1865), były referendarz stanu w Komisji Rządowej Przychodów i Skarbu, poeta, dramatopisarz, krytyk literacki, tłumacz, który zapewne wybudował późnoklasycystyczny dwór. Przez 16 lat (od 1848) był sędzią powiatu czerskiego, a od 1854 - członkiem Rady Opiekuńczej Szpitala św. Piotra w Grójcu. W Wilczogórze napisał co najmniej 11 wierszy, z których w jednym (Dzień 9 po urodzeniu Józia) przedstawił piękno wsi (Strofy o Grójeckiem). W niej też urodził się syn Władysława Józef Miniewski (1841-1926), uczestnik powstania w 1863 roku, pamiętnikarz i publicysta. Prawdopodobnie około 1840 Władysław Miniewski wybudował zachowaną do dziś piętrową część dworu.
W latach 1862-1879 dobrami Wilczogóra gospodarował Ireneusz Radyszkiewicz, a następnie wdowa po nim Karolina z Miniewskich, która w 1885 sprzedała je Władysławowi Wołowskiemu. Od 1909 właścicielem dworku został Stefan Bolesław Otto. Podczas I Wojny Światowej dwór został zniszczony, do dziś zachował się tylko zdewastowany fragment. W okresie międzywojennym należał on do Wojciecha i Marianny Durajów. Po drugiej wojnie światowej znajdowała się tam publiczna jednoklasowa szkoła elementarna, potem mieszkali tam nauczyciele i pracownicy szkół gminy Belsk. Obecnie stanowi własność Stanisława i Anny Durajów.
Zachowany budynek ma kształt zbliżony do kwadratu, jego trzy elewacje mają pośrodku ryzality. Nie istniejący już fragment dworu, zapewne starszy przylegał do niego od zachodu.