Aktualności

Zielono nam….

Data umieszczenia:

Chociaż wiosna jeszcze dość nieśmiało zagląda do nas przez okna, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, 16 marca 2017 zazieleniło się dosłownie wszystko. Kolor nadziei zagościł na szkolnych korytarzach, uczniowskich buziach, a nawet włosach, z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka oraz Dnia Wiosny.

Tego dnia, na sali gimnastycznej odbył się niezwykły pokaz tańca irlandzkiego. Profesjonalni tancerze, członkowie zespołu Treblers, znani m.in. z programu tanecznego „Got to dance”, zaprezentowali kilka układów choreograficznych przy skocznych melodiach muzyki celtyckiej i nie tylko. Największe wrażenie zrobił na widowni pokaz a’capella, podczas którego akompaniament do tańca stanowiły jedynie rytmiczne uderzenia specjalnych butów tancerzy. Nasi goście przybliżyli nam po krótce historię Dnia Świętego Patryka oraz zdradzili kilka ciekawostek dotyczących tańca. Największa zabawa rozpoczęła się w części warsztatowej, kiedy to każdy uczeń mógł spróbować swoich sił i nauczyć się podstawowych kroków tańca irlandzkiego.

Uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami mieli okazję zintegrować się i poćwiczyć język angielski w praktyce za sprawą niecodziennych podchodów na terenie szkoły. Każda klasa podążała wyznaczoną trasą odkrywając kolejne wskazówki ukryte pod postacią kodów QR. Żeby odczytać kody, uczniowie korzystali ze specjalnych aplikacji do odczytywania kodów QR na telefonach komórkowych. Udało się więc nie tylko miło spędzić czas ucząc się współpracy, ale także połączyć różne dyscypliny nauki i elementy kultury krajów anglojęzycznych. Na końcu trasy czekała na nich „złota” czekoladowa niespodzianka, prawie jak garnek złota na legendarnym końcu tęczy.

Kolejną atrakcją był irlandzki kącik fotograficzny prowadzony przez członkinie Samorządu Uczniowskiego. Na tle dwóch wesołych skrzatów, uczniowie w czasie przerw mogli wykonać pamiątkowe, zabawne zdjęcia z zielonymi wąsami, okularami w kształcie koniczynek, czy zielonego cylindra. Ponadto, prawdziwy Leprechaun z rudą brodą z klasy VIa rozdawał złote cukierki młodszym uczniom.

Ostatnim, lecz równie ważnym elementem obchodów Dnia Wiosny i Św Patryka był konkurs promujący dbałość o kulturę słowa i unikanie wulgaryzmów. Opiekunowie SU we współpracy z psychologiem i pedagogiem szkolnym zorganizowali konkurs „Kwiecista mowa na wiosnę” , w którym uczniowie mieli okazję popisać się swoim talentem poetyckim i pomysłowością. Zgłoszono mnóstwo ciekawych haseł, rymowanek, a nawet wierszyków zachęcających do używania poprawnej polszczyzny i niezaśmiecania języka brzydkimi wyrazami. Laureatami zostali: I miejsce - klasa Ia i Ib, II miejsce - Julka Gołaszewska VIa i pani Edyta Kwiatkowska, III miejsce - Va i Vb, wyróznienia: Anna Czernek IIIa, Nikola Kucharska IIIb, Agatka Ryfczyńska IIb i Kalina Mularska  IIb.

Podsumowując, dzięki owocnej współpracy wielu członków Grona Pedagogicznego (filologów, opiekunów SU, psychologa, pedagoga oraz uczestniczek projektu “Wiedza Edukacja Rozwój” oraz chętnych do współpracy i zaangażowanych w życie szkoły uczniów wpieranych przez rodziców, udało się po raz kolejny przygotować i przeprowadzić uroczystość szkolną, która na długo zostanie w naszej pamięci, rozbudziła ciekawość świata naszych podopiecznych oraz nauczyła ich korzystania z nowinek technologicznych i języka obcego w celu pogłębiania swojej wiedzy i nauki współpracy w dążeniu do celu.

Ilona Szymańska

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Stopka

Urząd Gminy w Belsku Dużym:

ul. Jana Kozietulskiego 4, 05-622 Belsk Duży

tel.: (48) 66-11-271
fax: (48) 66-11-340

e-mail: urzad@belskduzy.pl
www: http://www.belskduzy.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek, w godz. 7.30 - 15.30

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.belskduzy.pl

© 2011 - 2013 Urząd Gminy w Belsku Dużym
Zawartość merytoryczna: Urząd Gminy, e-mail: urzad@belskduzy.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14