Aktualności

Tydzień Japoński w Belsku

Data umieszczenia:

W dniach 6-10 marzec 2017 r. w gimnazjum w Belsku Dużym odbyły się spotkania z panem Konradem Sadowskim. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ pan Konrad pracuje tam na co dzień i uczy dzieci. Było jednak nieco inaczej: sala gimnastyczna zamieniła się w DOJO (czyt. dodżo – miejsce ćwiczeń sztuk walk), a na lekcjach WF doskonalono samoobronę i elementy Karate.

Przez cały tydzień uczniowie belskiego gimnazjum ćwiczyli i poznawali tajniki japońskich sztuk walki m.in. Karate. Dowiedzieli się jakie zasady panują w Dojo, jak bezpiecznie upadać, jak wyjść obronną ręką z chwytów i trzymań oraz co to jest KUMITE (walka treningowa). Dzięki tym zajęciom młodzież rozwijała koordynację wzrokowo-ruchową, poprawiała ogólną motorykę i hartowała organizm ponieważ na zajęciach trzeba było ćwiczyć boso. Najważniejsze jednak było zainteresowanie uczniów inną formą zajęć ruchowych w celu poszukiwania nowych i przyjemnych wrażeń na treningach sztuk walki.

Sensei Konrad Sadowski posiada 2 Dan Karate Shotokan i 2 Dan Karate Shorin-Ryu, jego pasją i sposobem na życie jest Karate które trenuje od ponad 20 lat, trenerem jest od 6 lat, jest wielokrotnym w tym aktualnym Mistrzem Polski Karate Shorin-Ryu. Nasz sportowiec obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski które odbędą się kwietniu 2017 w Warszawie oraz Pucharu Świata w sierpniu 2017 roku w Tokyo (Japonia).

Nasz sportowiec wciąż poszukuje osób lub instytucji chętnych podjęciem współpracy i sponsorowaniem jego osoby na zbliżających się Mistrzostwach.

Gimnazjum Belsk Duży

Galeria fotograficzna

Stopka

Urząd Gminy w Belsku Dużym:

ul. Jana Kozietulskiego 4, 05-622 Belsk Duży

tel.: (48) 66-11-271
fax: (48) 66-11-340

e-mail: urzad@belskduzy.pl
www: http://www.belskduzy.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek, w godz. 7.30 - 15.30

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.belskduzy.pl

© 2011 - 2013 Urząd Gminy w Belsku Dużym
Zawartość merytoryczna: Urząd Gminy, e-mail: urzad@belskduzy.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14