Aktualności

Dzień Sołtysa w gminie Belsk Duży

Data umieszczenia:

Z okazji obchodzonego 11 marca Dnia Sołtysa sołtysi gminy Belsk Duży wzięli udział w uroczystym spotkaniu w strażnicy OSP w Rożcach.

Podczas uroczystości Wójt Władysław Piątkowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Sikorski wręczyli sołtysom okolicznościowe dyplomy i złożyli im podziękowania za pracę, którą wykonują społecznie. Życzyli również wytrwałości i dobrej współpracy z władzami gminy. Na uroczystości obecni byli Renata Ostatek sekretarz urzędu gminy, ks. proboszcz Jarosław Siuchta i wikary ks. Józef Wójcik oraz radny Jarosław Cąderek.

Funkcja sołtysa to tak naprawdę funkcja społeczna podkreślali gospodarze uroczystości. Choć w wielu gminach sołtysi otrzymują różnego rodzaju diety i gratyfikacje, są one na ogół bardzo symboliczne. Zatem dodatkowo trzeba mieć duszę społecznika, aby związany z „sołtysowaniem” ciężar udźwignąć i dodatkowo mieć z tego satysfakcję.

Spotkanie umilił występ pań ze Stowarzyszenia Babska Rzeczpospolita z Klwowa, które zachwyciły pięknymi strojami i wyjątkową interpretacją znanych przebojów. Nie zabrakło konkursów. Najsmaczniejsze szarlotki upiekły panie Ewa Wiśniakowska (I miejsce w konkursie), Alina Jaworska (II miejsce), Wioletta Kowalska i Wanda Condrerek (III miejsca). Nalewki panów Adolfa Napiórkowskiego i Stanisława Adamskiego zdobyły I miejsca w konkursach na Najlepszą Nalewkę, a Najlepsze Napitki przygotowali pani Iwona Snopek i panowie Bogdan Zakrzewski i Piotr Jakóbczak.

Nagrodzono także sołtysów, którzy potrafią zintegrować i aktywować swoje społeczności, namówić do współpracy i wspólnego działania. Nagrodę Inicjatywa Roku 2016 otrzymali Agnieszka Prokopczyk sołtys sołectwa Belsk Duży, Andrzej Kuligowski sołtys sołectwa Stara Wieś, Wioletta Kowalska z sołectwa Aleksandrówka, Wanda Conderek z sołectwa Rożce – Daszewice i Bożenna Korzenko z sołectwa Wilczogóra.

Wspólne spotkanie było także doskonałą okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń oraz spostrzeżeń dotyczących lokalnych spraw i problemów.

E. Tomasiak
UG

Wójt Gminy Belsk Duży chciałby podziękować za pomoc, wsparcie i zaangażowanie:
- paniom Wioletcie Kowalskiej, Wandzie Conderek, Iwonie Snopek za współorganizację uroczystości i przygotowanie poczęstunku dla wszystkich zaproszonych,
- paniom Agnieszce Prokopczyk i Teresie Szymańskiej za dekoracje,
- paniom ze Stowarzyszenia Babska Rzeczpospolita za przygotowany występ artystyczny,
- wszystkim paniom i panom sołtysom za udział w konkursach kulinarnych,
- strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożcach za udostępnienie sali i wszelką pomoc.

Galeria fotograficzna

Stopka

Urząd Gminy w Belsku Dużym:

ul. Jana Kozietulskiego 4, 05-622 Belsk Duży

tel.: (48) 66-11-271
fax: (48) 66-11-340

e-mail: urzad@belskduzy.pl
www: http://www.belskduzy.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek, w godz. 7.30 - 15.30

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.belskduzy.pl

© 2011 - 2013 Urząd Gminy w Belsku Dużym
Zawartość merytoryczna: Urząd Gminy, e-mail: urzad@belskduzy.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14