Aktualności

Znają angielski śpiewająco…

Data umieszczenia:

07.03.2017, w przeddzień Święta Kobiet, trzy młode damy z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym udały się na 16 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Angielskiej w Grójcu.

Po wcześniejszym zakwalifikowaniu się do koncertu finałowego uczennice zaprezentowały w konkursie utwory w języku angielskim nawiązujące do tematu tegorocznego festiwalu „Women’s Power” czyli siła i potęga kobiet.

W najmłodszej kategorii wiekowej wystąpiła Gabrysia Jeziorska z klasy IIIc w piosence Shakiry „Try everything”. Z wdziękiem zaśpiewała o tym, jak nigdy nie należy się poddawać, jak można popełniać błędy i jak najważniejsze jest to że podnosimy się po każdym upadku i próbujemy w życiu nowych rzeczy. Śpiew, interpretacja oraz ruch sceniczny i urok osobisty zagwarantowały jej I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Starsze klasy miała reprezentować Izabela Ejmocka z klasy VIb, lecz po raz kolejny zaskoczyła nas Vlada Krishmariuk z klasy Vb, która również zgłosiła się do konkursu. Obydwie dziewczynki zaprezentowały się wspaniale. Iza brawurowo wykonała przebój Meghan Trainor „Dear Future Husband”, w którym skrupulatnie wypunktowała wszystkie swoje oczekiwania wobec przyszłego męża. Szybki, rytmiczny utwór z duża ilością tekstu świetnie sprawdził się w wykonaniu przebojowej Izy. Zarówno Izie jak i Gabrysi towarzyszył tańczący duet – Weronika Sołtysiak i Kinga Ostrowska, które samodzielnie przygotowały i pięknie wytańczyły ciekawe układy choreograficzne do obydwóch piosenek. Vlada delikatnie i z wyczuciem zaprezentowała piosenkę z filmu „Narzeczona dla kota.” Mamy nadzieję, że Vlada przełamie swoją nieśmiałość i będzie nam pięknie śpiewać także w szkole. Bardzo wysoki poziom wokalistek z tej kategorii wiekowej sprawił, że tym razem nie zajęliśmy miejsca na podium. Jednak wszystkie uczestniczki mogą być z siebie dumne i zadowolone.

Udział w Festiwalu nie tylko dał dziewczynkom możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych, ale także pokazał jedną z możliwości, jaką daje dobra znajomość języka obcego. Gratulujemy uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria fotograficzna

Stopka

Urząd Gminy w Belsku Dużym:

ul. Jana Kozietulskiego 4, 05-622 Belsk Duży

tel.: (48) 66-11-271
fax: (48) 66-11-340

e-mail: urzad@belskduzy.pl
www: http://www.belskduzy.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek, w godz. 7.30 - 15.30

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.belskduzy.pl

© 2011 - 2013 Urząd Gminy w Belsku Dużym
Zawartość merytoryczna: Urząd Gminy, e-mail: urzad@belskduzy.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14