Aktualności

Bezpieczne ferie

Data umieszczenia:

W związku ze zbliżającymi się feriami 10 lutego 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewiczynie odbyło się spotkanie z aspirantem sztabowym, Jarosławem Pietrzakiem – dzielnicowym na terenie gminy Belsk Duży.

„Bądź bezpieczny w szkole, na drodze oraz w domu!” Tak brzmiał temat spotkania, podczas którego przypomniano zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci i utrwalono zasady ruchu drogowego.

Policjant powiedział, jakich zasad należy przestrzegać w przedszkolu, w domu podczas ferii, aby nic nikomu się nie stało. Upomniał dzieci, aby na zabawy zimowe wybierać bezpieczne miejsca, na przykład sztuczne lodowiska, miejsca oddalone od dróg. Zostały też przypomniane podstawowe zasady ruchu drogowego (jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak być widocznym dla kierowców), numery alarmowe, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia i w kontaktach z obcymi ludźmi, do kogo zwracać się po pomoc itp.

Uczniowie oraz przedszkolaki mogły zobaczyć strój policjanta i dowiedzieć się więcej o tym zawodzie. Dzieciom bardzo podobało się spotkanie. Słuchały z zaciekawieniem rad i wskazówek zaproszonego gościa, a także aktywnie włączały się do pogadanki. Oby takich spotkań było jak najwięcej!

Iwona Piotrowska, Karolina Jaworska

Foto

Stopka

Urząd Gminy w Belsku Dużym:

ul. Jana Kozietulskiego 4, 05-622 Belsk Duży

tel.: (48) 66-11-271
fax: (48) 66-11-340

e-mail: urzad@belskduzy.pl
www: http://www.belskduzy.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek, w godz. 7.30 - 15.30

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.belskduzy.pl

© 2011 - 2013 Urząd Gminy w Belsku Dużym
Zawartość merytoryczna: Urząd Gminy, e-mail: urzad@belskduzy.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14