Aktualności

Kacper Lewandowski laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Data umieszczenia:

Kacper Lewandowski, uczeń Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym, został laureatem Mazowieckiego Konkursu Matematycznego pod Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

3 listopada 2016 roku Kacper Lewandowski uczeń klasy IIIB Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym w towarzystwie innych uczniów przystąpił do konkursu matematycznego na etapie szkolnym. Wraz z Anną Samsel, koleżanką z klasy, zakwalifikował się do etapu rejonowego, który odbył się 12 grudnia 2016 roku w Radomiu.

Do konkursu na tym etapie przystąpiło tylko 24 uczniów z regionu radomskiego. Kacper uzyskał 92% możliwych do zdobycia punktów i wraz z trzema innymi osobami zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. (Niestety Ania zakończyła udział w konkursie, do awansu zabrało jej tylko dwóch punktów, a nie skorzystała z możliwości odwołania.)

31 stycznia 2017 roku w Warszawie miał miejsce etap wojewódzki, do którego przystąpiło 145 uczniów z województwa mazowieckiego. Po zakończeniu tego etapu uczeń, który uzyska co najmniej 60% punktów dostaje tytuł finalisty, natomiast ten, który przekroczy 80% punktów, zostaje laureatem. 7 lutego 2017 roku okazało się, że Kacper uzyskał bardzo wysoki wynik i mógł cieszyć się z tytułu laureata - pierwszego laureata wojewódzkiego konkursu matematycznego w naszej szkole.

W całym regionie radomskim oprócz Kacpra ten tytuł uzyskało tylko dwóch innych uczniów.
Należy dodać, że wśród laureatów tego konkursu są tylko trzy osoby (3,6%), które uczęszczają
do wiejskich gimnazjów, a pozostali (96,4%) to laureaci szkół miejskich, zwłaszcza warszawskich.

Tytuł laureata oznacza dla Kacpra zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego z matematyki i uzyskanie maksymalnej liczby punktów z tej części. (Dodajmy, że jako laureat konkursu polonistycznego, nie będzie też pisał egzaminu z języka polskiego). Otwiera mu to również drzwi do najlepszych szkół w Polsce.

Jest to kolejny matematyczny sukces Kacpra, etatowego laureata konkursów „Kangur”, ”Pangea” i „Archimedes Plus”. Te osiągnięcia nie byłyby możliwe, gdyby nie ciężka i systematyczna praca utalentowanego ucznia na lekcjach, kółku matematycznym i w domu. Olbrzymia liczba zadań, które rozwiązał Kacper przygotowując się do kolejnych etapów konkursu, okazała się receptą na sukces.

Do konkursu przygotowała Kacpra nauczycielka matematyki pani Agnieszka Kostrzewa.

Serdecznie gratulujemy Kacprowi i jego nauczycielce, życzymy dalszych sukcesów. (A.K.)

O sukcesach Kacpra i pozostałych dwudziestu laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych z Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym można przeczytać na stronie www.gimbel.pl w zakładce „Laureaci, pasjonaci …”.

Foto

Stopka

Urząd Gminy w Belsku Dużym:

ul. Jana Kozietulskiego 4, 05-622 Belsk Duży

tel.: (48) 66-11-271
fax: (48) 66-11-340

e-mail: urzad@belskduzy.pl
www: http://www.belskduzy.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek, w godz. 7.30 - 15.30

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.belskduzy.pl

© 2011 - 2013 Urząd Gminy w Belsku Dużym
Zawartość merytoryczna: Urząd Gminy, e-mail: urzad@belskduzy.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14