Aktualności

Koncert Walentynkowy w Belsku

Data umieszczenia:

W pięknej walentynkowej atmosferze można było posłuchać nostalgicznych utworów i tych całkiem nowych w fantastycznym wykonaniu dzieci, młodzieży i ich przyjaciół z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II na Koncercie Walentynkowym w dniu 9 lutego w sali widowiskowej OSP w Belsku.

9 lutego późnym popołudniem, pojedynczo i grupami, nieśmiałym krokiem mieszkańcy gminy Belsk Duży zaczęli podążać do sali widowiskowej OSP. Punktualnie o 18.00 była ich już pełna sala. Powodem do tak licznego zgromadzenia stał się Koncert Walentynkowy „Kochajmy się” zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Belsku Dużym.

Na powitanie widzowie otrzymali pamiątkową symboliczną naklejkę w kształcie serduszka. Wśród tłumnie zgromadzonych na sali zjawili się m.in. Pan Bogusław Sikorski Przewodniczący Rady Gminy z żoną, Pani Sekretarz Renata Ostatek, ks Jarosław Siuchta, pani Maria Walewska Żółcik, pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, dumni rodzice i dziadkowie występujących oraz starsi i młodsi miłośnicy muzyki z najbliższej okolicy.

To romantyczno-muzyczne przedsięwzięcie miało być okazją do zaprezentowania wokalnych talentów uczniów, absolwentów i przyjaciół placówki, a także do spotkania mieszkańców gminy w miłej atmosferze.

Na tle symbolicznej, lecz wymownej scenografii, otuleni blaskiem profesjonalnego oświetlenia konferansjerzy (Alicja Słowińska, Alicja Szewczyk oraz Jan Sybilski) rozpoczęli show. Po powitaniu zgromadzonej publiczności i obejrzeniu zabawnego filmu, w którym przedszkolaki odpowiedziały na fundamentalne pytania natury miłosnej, można było przejść do popisów wokalnych.

Na scenie pojawiło się łącznie ponad pięćdziesięciu młodych artystów. Repertuar był bardzo zróżnicowany, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najpierw Antonina Rupiewicz przeniosła widzów do początku dwudziestego wieku przeuroczym wykonaniem utworu „Na pierwszy znak”. Następnie, dwóch kolegów ze szkolnej ławki, Arkadiusz Florczyk i Paweł Żółcik koniecznie chcieli „Umówić się z nią na 9”, tylko po to by po radosnym „Najtrudniejszym pierwszym kroku” w wykonaniu chóru, Kamila Wnuk musiała się zastanawiać „Czy ten Pan i Pani są w sobie zakochani?” A potem było już coraz ciekawiej. Michał Wink zaskoczył delikatnym wykonaniem hitu „I just called to say I love you”, a chór, w towarzystwie koła tanecznego, porwał publiczność utworem „Serduszko puka w rytmie cza cza” oraz „Orkiestry dęte”. Następnie, romantycznie zrobiło się za sprawą koleżeńskiego kwartetu – Weronika Sołtysiak, Natalia Mulak, Paulina Gwiazda i Wiktoria Kaleta zaprezentowały przebój zespołu Lady Pank „Zawsze tam gdzie Ty”. Nie zabrakło też polskiej muzyki tanecznej, Kuba Franczak, Mateusz Hermanowicz i Damian Kępka brawurowo zaśpiewali „Ona tańczy dla mnie”, a potem scenę przejął dynamiczny duet – Iza Ejmocka i Kinga Ostrowska w przeboju Cher „Shoop shoop song.” Tuż po nich, Agatka Sibilska przeniosła wszystkich do słonecznej Italii przepięknie śpiewając włoski hit „Felicita”. Kolejne dwa utwory w wykonaniu uczniów zostały zaśpiewane po angielsku „Dear Future Husband” w dynamicznym wykonaniu Izy Ejmockiej oraz „Try everything” zaprezentowane przez optymistyczne trio – siostry Wiktorię i Andżelikę Górzyńskie oraz Gabrysię Jeziorską. Na finał uczniowskich popisów zaprezentowała się rezolutna Hania Tomasiak, która piosenką „O mnie się nie martw” oczarowała publiczność swoim scenicznym wdziękiem. Na scenie pojawiły się również organizatorki koncertu. Pani Hanna Jasińska w duecie z grającym na akordeonie Alanem Kucmanem, przypomniała piękny walc Barbary. Natomiast pani Ilona Szymańska zaśpiewała znaną z filmu „Shrek” piosenkę „It is you”, do której zatańczyli członkowie szkolnego koła tanecznego.

Gwiazdami wieczoru byli absolwenci i przyjaciele szkoły. Pani Marzena Szymaniak poruszyła zgromadzonych widzów dojrzałym i profesjonalnym wykonaniem utworu „10 przykazań” zespołu Bajm. Równie profesjonalnie, lecz z większą dawką luzu i humoru zaprezentował się Paweł BIBA Binkiewicz, znany muzyk i przyjaciel belskiej podstawówki. Widzowie mieli także okazję posłuchać lokalnego zespołu „The Blue Rockers”, w którym występują Olga Lipińska oraz Łukasz Jasiński – absolwenci szkoły. Na finał pani Lila Marchewka w towarzystwie nauczycieli wykonała kilka znanych szlagierów na akordeonie.

W trakcie trwania koncertu można było uwiecznić wspomnienia dzięki zabawnym zdjęciom z fotobudki. Każdy miał możliwość poczęstowania się pysznym ciasteczkiem w kształcie serca oraz wypicia kawy lub herbaty. Trzysta pięćdziesiąt słodkich przekąsek rozeszło się w mgnieniu oka. Te walentynkowe atrakcje sponsorowała Rada Rodziców PSP im. Jana Pawła II. Kilku szczęśliwców spośród publiczności otrzymało też drobne gadżety walentynkowe.

Dzięki aprobacie Dyrekcji szkoły, zaangażowaniu licznej grupy nauczycieli, bezinteresownej pomocy pana Arkadiusza Florczyka oraz entuzjazmowi samych występujących udało się stworzyć piękne widowisko.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowania do koncertu za pomoc, wyrozumiałość i cierpliwość, strażakom za udostępnienie sali, artystom za wspaniałe muzyczne doznania oraz widowni, która ciepło przyjęła wszystkich występujących tego wieczoru. Pełna widownia i pozytywne opinie docierające do nas po koncercie utwierdzają nas w przekonaniu, że nasza inicjatywa była trafiona i potrzebna. Niewykluczone więc, że muzyka w takim koncertowym wydaniu zagości jeszcze na deskach belskiej sceny w przyszłości.

Ilona Szymańska

Zapraszamy do galerii zdjęć (kliknij tutaj):Galeria fotograficzna

Foto

Stopka

Urząd Gminy w Belsku Dużym:

ul. Jana Kozietulskiego 4, 05-622 Belsk Duży

tel.: (48) 66-11-271
fax: (48) 66-11-340

e-mail: urzad@belskduzy.pl
www: http://www.belskduzy.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek, w godz. 7.30 - 15.30

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.belskduzy.pl

© 2011 - 2013 Urząd Gminy w Belsku Dużym
Zawartość merytoryczna: Urząd Gminy, e-mail: urzad@belskduzy.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14