12 aktywnych miesięcy KGW "Na obcasach"

Data: 24.07.2020 r., godz. 10.55    Liczba odwiedzających: 162
Koło Gospodyń Wiejskich "Na obcasach" w Lewiczynie obchodziło swój pierwszy jubileusz
12 aktywnych miesięcy, aktywnej grupy kobiet działającej w Kole Gospodyń Wiejskich „Na obcasach” w Lewiczynie to pasmo fantastycznych inicjatyw dla lokalnej społeczności.

Wśród gości, którzy przybyli z życzeniami na pierwsze urodziny byli wójt Władysław Piątkowski, radna Ewa Łubińska, radny Grzegorz Janota, sekretarz Renata Ostatek, dyrektor pobliskiej szkoły Justyna Błońska, strażacy ochotnicy z miejscowej jednostki i przyjaciele nowopowstałego koła.

Kobiety w Kołach Gospodyń Wiejskich od lat, w wielu miejscowościach tworzą wspólnotę i historię , integrują, budują życie lokalnych społeczności oparte na tradycji i przywiązaniu do swojej miejscowości. KGW to bardzo ważny, nieodłączny element polskiej wsi. Nie można zapominać o zasługach i zaangażowaniu kobiet. Nie ma uroczystości, imprezy, dożynek, spotkań czy pikników rodzinnych bez udziału Pań z KGW. Za każdym razem to one budują ciepło domowe częstując swoimi wyrobami, integrując mieszkańców i gości. Pokazują swoje umiejętności podczas różnych okazji, dumnie reprezentując swoje wsie. W Gminie Belsk Duży jest pięć takich kół, w czym dwa właśnie w Lewiczynie.

Jak zmieniają się czasy tak zmienia się wizerunek i postrzeganie wiejskich kobiet. Świadczy o tym działalność tej właśnie grupy kobiet. Nowe pokolenie, nowa jakość, przez ten pierwszy rok panie zaprosiły do wspólnego biegania, brały udział w akcjach charytatywnych, zorganizowały festyn rodzinny czy niezwykły Dzień Kobiet.

Nowoczesne Koło naturalnie jest obecne w mediach społecznościowych, znajdź KGW „Na obcasach” na Facebooku i obserwuj.

Urząd Gminy Belsk Duży
Emilia Tomasiak