XLIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Data: 06.02.2020 r., godz. 08.36    Liczba odwiedzających: 151
Uczniowie belskiej szkoły będą reprezentować Gminę Belsk Duży
W dniu 5 lutego odbyły się eliminacje gminne XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” zorganizowanego przez Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Belsku Dużym. Gospodarzem konkursu była tradycyjnie Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym i to właśnie jej uczniowie okazali się najlepsi w tegorocznej edycji turnieju.

Nagrody i dyplomy wręczyli członkowie komisji: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP Roman Woźniak, Komendant Gminny ZOSP dh Marcin Błoński i dh Marek Grzyb z OSP Belsk Duży oraz dyrektor GZOPO Maria Walewska -Żółcik, wicedyrektorki belskiej szkoły Monika Kapciak i Ewa Szewczyk, a także koordynatorka konkursu Edyta Kwiatkowska.

Zwycięzcami turnieju w kategorii szkół podstawowych w klasach I – VI zostali:

Wyniki klasy I-VI:
1. Paweł Żółcik (PSP Belsk Duży)
2. Michał Krawczak (PSP Belsk Duży)
3. Klaudia Szewczyk (PSP Lewiczyn)

Zwycięzcami konkursu w kategorii klas VII-VIII:
1. Szymon Stańczyk (PSP Belsk Duży)
2. Michał Kołacz (PSP Belsk Duży)
3. Kacper Piotrowski (PSP Belsk Duży)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze sponsorowane przez firmę Ferrero oraz soki z firmy Activ z rąk organizatorów. Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymali także ciekawe albumy, a zwycięzcy pieszych i drugich miejsc właśnie, będą reprezentować Gminę Belsk Duży na konkursie powiatowym w Grójcu.

E.Tomasiak