Spełniło się Słowo!

Data: 13.01.2020 r., godz. 08.16    Liczba odwiedzających: 199
Jasełka w wykonaniu zaborowskiej społeczności
12 stycznia 2020 roku po Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Lewiczynie zostały wystawione jasełka pt. “Spełniło się Słowo!” przygotowane przez społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie, rodzice i nauczyciele pod kierunkiem dyrektora szkoły pani Marzeny Jakóbowskiej – Kępki. Świąteczna inscenizacja przypominająca o narodzeniu Jezusa wprowadziła jeszcze na chwilę bożonarodzeniowy nastrój. Wspólne przedsięwzięcie pozwoliło zastanowić się nad tym, co w życiu ważne. Zwróciło uwagę na niezwykłą wymowę Bożego Narodzenia i moc jaką daje ono wiernym.

Przepięknie wpisał się niezwykły jasełkowy występ w dzisiejszą niedzielę Chrztu Pańskiego – jak podkreślił ksiądz proboszcz Sławomir Paszowski – dziękując artystom. To bardzo ważne, że przeżyliśmy go we wspólnocie parafialnej i rodzinie. Z ogromną wdzięcznością i wzruszeniem publiczność oklaskiwała wszystkich występujących. Przepiękne pastorałki, przejmujące, prosto z serca płynące słowa zrobiły wrażenie na widowni. Jasełka w wykonaniu społeczności szkoły w Zaborowie były niecodziennym przeżyciem zarówno dla występujących na scenie, jak i dla zgromadzonej publiczności.

PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie