Szlachetna Paczka w Pałacu Mała Wieś

Data: 06.12.2019 r., godz. 08.17    Liczba odwiedzających: 416
Rekordowy regionalny finał akcji Szlachetna PACZKA
Wielki finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka " odbył się w ten weekend, a tegoroczny regionalny finał miał miejsce w Szklarni w Pałacu Mała Wieś.

Tomasz Barański z zarządu małowiejskiego Pałacu zaprosił wszystkich do zaangażowania się w tegoroczną edycję, a także razem z współpracownikami przygotował jedną z wielkich paczek, które pojechały do potrzebujących w te święta.

Ewelina Orłowska z Grójca, koordynator tegorocznej akcji potwierdza, że dzięki zaangażowaniu i gościnności Pałacu Mała Wieś udało się powiększyć liczbę obdarowanych do rekordowej ilości 45 rodzin. Pałacowa kuchnia ugościła wolontariuszy, a darczyńców obdarowała słodkimi pamiątkami.

Przypomnijmy, iż "Szlachetna Paczka" naszej gminie pomaga potrzebującym już trzeci rok. W tegorocznej edycji brali udział także wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta pod opieką Jolanty Rombek. Przez kilka tygodni zbierali fundusze na paczkę dla wybranej rodziny.

Tak jak w zeszłym roku do akcji zaangażowała się także młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Wolontariuszkami koordynującymi akcję w belskiej szkole są Agata Kępka, Dominika Dobrowolska, Edyta Kwiatkowska, Karina Kołdra, Ilona Szymańska, Katarzyna Jasińska, Agnieszka Błaszczyk, Hanna Jasińska, Aneta Maciejczyk i lider grupy Katarzyna Lipińska. Dzięki ich zaangażowaniu udało się w zeszłym roku pomóc osiemnastu rodzinom. Ze zgromadzonych środków wykonano remonty, zakupiono m.in. piec, lodówki i sprzęty AGD czy pościel.

To dzięki zaangażowaniu darczyńców w wielu rodzinach te Święta Bożego Narodzenia będą wyjątkowe.

Emilia Tomasiak
Urząd Gminy Belsk DużyPrzypomnijmy, co się działo w grudniu 2018 roku w gościnnych murach Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym