Rozśpiewana Belwizja 2019 już za nami

Data: 26.11.2019 r., godz. 15.14    Liczba odwiedzających: 266
Wójt Władysław Piątkowski przywitał uczestników I Festiwalu Pieśni Obcojęzycznej
Znamy wyniki I Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej Belwizja 2109 zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Belsku Dużym.

Na scenie młodych wykonawców witała dyrektor szkoły Teresa Bogdańska oraz Wójt Władysław Piątkowski, który objął wydarzenie patronatem honorowym. Na widowni nie zabrakło radnych gminnych z wiceprzewodniczącym Zbigniewem Byrskim, radną Ewą Łubińską, radnym Radosławem Szewczykiem, radnym Romanem Ozimskim, sekretarz Gminy Renaty Ostatek, dyrektorów szkół gminnych i gminnych jednostek samorządowych, uczniowie z belskiej gminy i zaproszeni goście wśród których znalazł się proboszcz miejscowej parafii ks. Jarosław Siuchta. Festiwal odbył się w sali reprezentacyjnej OSP dzięki gościnności strażaków ochotników w Belsku Dużym.

Niezwykłe interpretacje znanych utworów przedstawili uczniowie szkół gminnych z Łęczeszyc, Zaborowa, Belska Dużego oraz Lipia, Goszczyna i Błędowa. Komisja konkursowa w której znaleźli się przewodnicząca komisji oświaty radna Ewa Łubińska, sekretarz Renata Ostatek, przedstawiciele szkół i rad rodziców czy absolwenci miała niełatwe zadanie. Ostatecznie ogłosiła wyniki.

Grand Prix

Weronika Wierzbicka z Goszczyna

I miejsce

Judyta Łubińska, Jan Korczak, Natalia Górzyńska z chórkiem w składzie: Bartłomiej Czyż, Mateusz Jakubczak, Róża Kucman, Maja Warulik, Oliwia Warulik z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta z Łęczeszyc

II miejsce - dwa zespoły ex aequo

A:  Klasa VII b z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Belska Dużego

Magdalena Gębska
Anna Górzyńska
Martyna Kowalczyk
Julia Kowalczyk
Martyna Zięba
Julia Gąsiorowska
Karol Jarząb
Michał Kołacz
Kacper Piotrowski
Adam Szcześniak
oraz na pianinie Alan Kucman

B:  Oliwia Wawryniuk, Judyta Łubińska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta z Łęczeszyc

III miejsce
Adrian Legucki z Błędowa

Nagrodę organizatora otrzymał Alan Kucman z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Belska Dużego, który tańczył, śpiewał i grał na pianinie. "Katiusza" w jego wykonaniu to jedyny akompaniament własny podczas Festiwalu.

Gratulujemy!
E. Tomasiak

Inicjatorkami i organizatorkami Festiwalu były nauczycielki z zespołu
języków obcych, panie Dorota Jaworska, Magdalena Jendrzejczak, Barbara Sibilska
i Magdalena Szewczyk.  Układy taneczne zostały przygotowane pod
kierownictwem p. Edyty Sańpruch. Za oprawę sceny odpowiadały panie Ewa
Augustowska i Edyta Sańpruch.