100 urodziny Stefana Rutki

Data: 12.11.2019 r., godz. 14.40    Liczba odwiedzających: 1849
Jubilata z życzeniami odwiedził Wójt Władysław Piątkowski
Z okazji 100 urodzin Stefana Rutki, mieszkańca naszej gminy, jubilata w dniu 12 listopada 2019r. odwiedził wójt Władysław Piątkowski. Życzenia zdrowia i pogody ducha składali mu także kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Janina Ciamarczan oraz Krzysztof Murawski – przedstawiciel delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu.

List gratulacyjny z okazji setnych urodzin od Premiera Mateusza Morawieckiego przekazał szef delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski. Życzenia składali także przedstawiciele oddziału KRUS w Grójcu. Jubilat otrzymał od zaproszonych gości mnóstwo życzeń i kwiatów.

Wspólne spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy i wspomnień. Pan Stefan Rutka całe swoje życie związany był z Wólką Łęczeszycką, gdzie prowadził gospodarstwo rolne, był strażakiem ochotnikiem, a także sołtysem. Dostojny jubilat doczekał się dwoje dzieci, pięcioro wnuków i ośmioro prawnuków. Obecnie mieszka u swojej córki w Grójcu. Jest samodzielny, lubi spacery w słoneczne dni i rozmowy z sąsiadami.

E. Tomasiak