Gabriel Gabler brązowym medalistą Europy

Data: 08.11.2019 r., godz. 13.32    Liczba odwiedzających: 207
Wielki sukces ośmioletniego ucznia z Belska Dużego na Mistrzostwach Europy WUKF w karate sportowym
W dniach 24-27 października w Danii – Odense, odbyły się Mistrzostwa Europy WUKF w karate sportowym. Na starcie stanęło ponad 1800 zawodników z 24 krajów. Polskę reprezentowało 52 karateków z klubów z całego kraju. W tym gronie znaleźli się zawodnicy trenujący na co dzień w klubie IKA POLAND GRÓJEC pod okiem Shihana Jacka Chałupki.

Zawodnicy na mistrzostwa udali się już 21 października (poniedziałek), aby mogli na miejscu realizować bezpośrednie przygotowanie startowe, a co najważniejsze przejść aklimatyzację, która przy takiej randze zawodów jest jednym z niezbędnych elementów treningu.

Zawodnicy z IKA POLAND GRÓJEC rywalizację rozpoczęli w piątek od konkurencji technicznych, czyli kata. Kapitalny występ 11-letniej Ewy Godlewskiej, którego chyba sama się nie spodziewała dał jej zwycięstwo i pierwszy w karierze tytuł Mistrzyni Europy. Tego dnia zdobyliśmy również brązowy medal, który wywalczył Karol Jakubowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu. Jak się później okazało to był dopiero początek sukcesów. W sobotę rozgrywano kumite (walki) we wszystkich kategoriach wiekowych. Kolejne złoto tym razem w drużynie zdobył 12-letni Bartosz Lep, który stoczył najlepsze walki w swojej karierze, prowadząc drużynę do zwycięstwa. W finale nasza drużyna pokonała niezwykle silną drużynę z Rumunii. Aby tego było mało Bartosz dorzucił brąz w kumite indywidualnym, ulegając nieznacznie zawodnikowi z Wielkiej Brytanii.

Najmłodszym zawodnikiem w naszej drużynie był 8 letni Gabriel Gabler. Po bardzo emocjonujących walkach, Gabryś stanął na ostatnim stopniu podium, wprawiając w zdumienie nie tylko Shihana Jacka Chałupkę, ale również swoich rodziców.

Podsumowując zawodnicy z DOJO IKA POLAND GRÓJEC, zdobyli dwa złote oraz pięć brązowych medali. Jak mówi Shihan Jacek: „W najśmielszych snach nie spodziewałem się takiego wyniku. Wiem na jakim wysokim poziomie znajduje się europejskie karate w konkurencjach dziecięcych. Po cichu liczyłem na kilka finałów w kata i może dwa brązy w kumite. A tu taka niespodzianka” Jest to historyczny sukces grójeckiego karate, ponieważ po raz pierwszy tak młodzi zawodnicy z Grójca zostali Mistrzami Europy.

Przygotowania do Mistrzostw Europy rozpoczęły się już w lipcu. Treningi odbywały się na obiektach GOS MAZOWSZE, z którym grójecki klub współpracuje od wielu lat, a także w specjalistycznym dojo karate gdzie prowadzone były treningi indywidualne oraz kumite.

IKA POLAND GRÓJEC