Nowy zbiornik w Łęczeszycach już gotowy

Data: 07.11.2019 r., godz. 13.23    Liczba odwiedzających: 256
Rozpoczęła się procedura odbioru zbiornika dostarczającego wodę dla sporej części naszej gminy
Zakończyły się prace przy budowie zbiornika przy Stacji Uzdatniania Wody w Łęczeszycach. W lutym zakończył się przetarg w wyniku którego na początku marca podpisano umowę z wykonawcą firmą Arbud Sp. z o.o/ Sp.k. z Radomia.

Zakres prac obejmował m.in. demontaż pięciu stalowych zbiorników po 50mᶟ i budowę dużego żelbetowego zbiornika o pojemności czynnej 1000mᶟ oraz przebudowę sieci między studniami a budynkiem stacji uzdatniania wody, a ich koszt wyniesie ponad 1 200 000 zł.

Stacja zapatruje w wodę pitną znaczną cześć Gminy Belsk Duży m.in. wsie Belsk Duży, Belsk Mały, Grotów, Mała Wieś, Stara Wieś, Łęczeszyce, Wola Łęczeszycka, Wólka Łęczeszycka, Skowronki i Odrzywołek.

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej Marcin Pawlak potwierdza, iż proces testów związanych z odbiorem technicznym nowego zbiornika będzie trwał ok 2 tygodni, potem nastąpi jego całkowite połączenie. Wiąże się z tym kilkugodzinne zamknięcie wody na terenie części terytorium gminy. Komunikaty w tej sprawie będą pojawiać się na stronie ZGK oraz będą przekazywane sołtysom.

E. Tomasiak