Noc Bibliotek już za nami

Data: 06.06.2017 r., godz. 10.48    Liczba odwiedzających: 1272
Za nami kolejna edycja Nocy Bibliotek, trzecia ogólnopolska, a pierwsza w naszej bibliotece.
Noc Bibliotek to akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. W tym roku pod hasłem "Czytanie porusza". W ramach akcji otrzymałyśmy od głównego organizatora:

- "Flirt z Leśmianem" - gra karciana z cytatami z poezji Bolesława Leśmiana, w związku z 140 rocznicą urodzin i 80 rocznicą śmierci.

- książki z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Tajemnica biblioteki." i "Tajemnica diamentów." Martina Widmarka wydawnictwa Zakamarki.

- książki wydawnictwa Egmont z serii "Czytam sobie: Robot Robert." Zofii Staneckiej.

- "Nowe przygody Kubusia Puchatka" w tłumaczeniu Michała Rusinka - supernowość od wydawnictwa Znak.

- otrzymałyśmy prawa do publicznej emisji filmu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostera."

- książkę do kolorowania o podróżach i bibliotekach "Wyspy." Anity Garboś wydawnictwa Nasza Księgarnia. Wszystkie wymienione materiały zostały wykorzystane w czasie spotkania.

- udostępniłyśmy gry jak np.: yenge, 5 sekund, scrabble, kulki, państwa - miasta, które przyniosły ze sobą uczestnicy spotkania. Wszyscy aktywnie brali udział w wyżej wymienionych zajęciach.

O godzinie 19:00 przerwałyśmy gry i zabawy rozpoczęłyśmy czytanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Sekretarz Urzędu Gminy w Belsku Dużym p. Renata Ostatek oraz p. Ewa Jakubiak bibliotekarka z biblioteki szkolnej w Belsku Dużym. Pani Ewa wspomagała nas rożnymi pomysłami, w których aktywnie uczestniczyła. Było miło, wesoło i radośnie, wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z tak spędzonego czasu. Wszystkim, którzy odwiedzili naszą placówkę w tę magiczną noc dziękujemy i zapraszamy za rok

Agnieszka Krawczak
BP