Mobilna Kadra

Data: 05.06.2017 r., godz. 14.19    Liczba odwiedzających: 1190
W ramach realizacji Projektu Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej, finansowanego ze środków Unii Europejskiej wyjechałyśmy do Anglii na 2 tygodniowy (15-26.05) kurs języka angielskiego.

Czas spędzony w szkole St Giles International w Brighton minął nam bardzo szybko. Był to dla nas okres intensywnej nauki zarówno podczas kursu językowego w grupach i na dodatkowych, popołudniowych lekcjach konwersacji. W wolnym czasie korzystałyśmy z rożnych form aktywności, proponowanych przez szkołę lub z własnej inicjatywy.

Głównym założeniem wyjazdu było podniesienie poziomu komunikacji w języku angielskim, nawiązanie współpracy ze szkołą językową oraz poznanie różnych kultur i narodowości. Oprócz samego kursu, również wspólne kolacje z rodziną goszcząca dawały nam możliwość rozmawiania w języku angielskim oraz poznawania innej kultury i tradycji. Weekend wykorzystałyśmy na wyjazd do Oxfordu, Windsoru, Eaton oraz cały dzień spędziłyśmy w Londynie. Każda miejscowość miała swój typowy klimat, od bardzo "królewskiego" Windsoru, poprzez surowe zasady Collegu Eaton, historyczny, kamienny Oxford, aż po bardzo nowoczesny, a zarazem z wieloma tradycjami Londyn.

Nauka w szkole nie należała do łatwych, ale była dla nas ogromnym doświadczeniem. Ciekawe metody nauczania, możliwość pracy w grupach ze studentami z wielu krajów, nie tylko europejskich, oraz wspaniała atmosfera wśród uczących się oraz całego personelu pokazała nam całkiem inny aspekt nauki języka. Byłyśmy bardzo mile zaskoczone życzliwością, chęcią pomocy oraz promiennym uśmiechem wszystkich każdego dnia. Ogromny nacisk na komunikację w języku angielskim z pewnością przyczynił sie do efektywności nauki. Mimo, ze przebywałyśmy w szkole od g.9 do 17, to czas upływał nam bardzo szybko. Wieczorami odrabiałyśmy prace domowe, pisałyśmy wypracowania i uczyłyśmy się nowych słówek. Teraz, z perspektywy czasu oceniamy, ze dwa tygodnie spędzone tutaj to trochę za krotko. Powinnyśmy tu przyjechać na miesiąc nauki.

Bardzo dużo się nauczyłyśmy, wiele doświadczyłyśmy i mogłyśmy zobaczyć. Chętnie podzielimy się tym z innymi nauczycielami i wdrożymy do pracy z uczniami, aby w ten sposób zachęcić wszystkich do nauki języków i podejmowania nowych wyzwań.


Magda Szewczyk, Teresa Bogdańska.
PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym