Seniorzy w internecie

Data: 19.07.2019 r., godz. 08.30    Liczba odwiedzających: 304
Stowarzyszenie seniorów z Belska zaczęło przygodę z nowoczesnością
W dniach 8 i 9 lipca 2019 roku w pracowni komputerowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Belsku Dużym odbył się kurs komputerowy dla seniorów ze Stowarzyszenia Seniorów Relaks z Belska Dużego. 

15 seniorów, wielu z nich po raz pierwszy w życiu siadło do laptopa i rozpoczęło swoją przygodę z nowoczesnością. Bezpłatny kurs odbył się w ramach programu " Ja w internecie" - Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych realizowanych w ramach" Programu Operacyjnego na rzecz kompetencji cyfrowych". 

Tematem szkolenia było: "Działam w sieciach społecznościowych", organizowane przez Fundację Legalna Kultura, Operatora programu Ja w internecie - Urząd Gminy w Błędowie. Instruktorem był nauczyciel PSP w Wilkowie Piotr Kośka. Po 2 - dniowym szkoleniu, na którym oprócz wiedzy i nowych umiejętności otrzymaliśmy smaczny poczęstunek. Po szkoleniu wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo. Dziękujemy Gminie Błędów, Publicznej Szkole Podstawowej w Belsku Dużym oraz Panu Instruktorowi za umożliwienie nam uczestnictwa w szkoleniu. Mamy nadzieję, że będą następne możliwości bezpłatnych szkoleń w celu likwidacji wykluczenia cyfrowego osób w wieku senioralnym.

Joanna Sadowska
Stowarzyszenie Seniora Relaks