Kino "pod chmurką" w Belsku Dużym

Data: 18.07.2019 r., godz. 08.41    Liczba odwiedzających: 300
GOPS zapowiada kolejną odsłonę kina plenerowego
Dnia 05 lipca 2019 roku na Stadionie Gminnym w Belsku Dużym odbył się pokaz filmowy „pod chmurką”. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Belsku Dużym w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych zorganizował letnie kino plenerowe. Celem imprezy była integracja społeczności i przekazanie ważnych treści profilaktycznych.

Na ekranie pojawił się film Łukasza Palkowskiego „Najlepszy” z 2017 roku. Film zapoznał widzów z niezwykłą historią Jerzego Górskiego, który podjął walkę z uzależnieniem a dzięki wprowadzeniu do swego życia twardych zasad zrealizował życiowe cele. W efekcie Polak ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata. Obecna na seansie młodzież oraz dorośli wyrazili wielkie zadowolenie z tej formy przekazu i spędzenia czasu wolnego, a film wywarł na wszystkich ogromne wrażenie.

Pomysł na „kino pod chmurką” zrodził się podczas rozmów z mieszkańcami, podopiecznymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i młodzieżą szkolną na temat form spędzania czasu wolnego i alternatywy dla nudy. Kino plenerowe to kontynuacja wcześniejszych działań z dziedziny zagrożeń społecznych, uzależnień, przemocy domowej i dostępnych form pomocy. Dotychczas rozprowadzane były ulotki i plakaty przekazujące te ważne treści. Tym razem chcieliśmy wykorzystać bardziej atrakcyjną formę przekazu. Widząc zainteresowanie mieszkańców w planach mamy następny seans. Uchylając rąbka tajemnicy możemy zdradzić, że tym razem zaproponujemy film bez ograniczeń wiekowych, w którym również nie zabraknie mądrego przekazu i wartości.

Podsumowując, pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam wypromować minione wydarzenie. Dziękujemy też wszystkim przybyłym na seans, którzy pomimo wieczornego chłodu postanowili spędzić ten wieczór z nami. Słowa podziękowania kierujemy również do Pana Tomasza Wesołowskiego, który opiekował się terenem boiska w czasie projekcji, a przede wszystkim Wójtowi Gminy Władysławowi Piątkowskiemu za akceptacje pomysłu i udostępnienie boiska.

Mamy nadzieję, że podejmowane przez nas działania przyczynią się do wzmocnienia więzi społecznych, zwiększą świadomość na temat zagrożeń, uwrażliwią na potrzeby ludzi z otoczenia i zachęcą do wzajemnego pomagania sobie.

K. Rupiewicz
GOPS w Belsku Dużym