Tu mieszkamy, tu działamy!

Data: 15.07.2019 r., godz. 14.02    Liczba odwiedzających: 975
Pierwszy piknik rodzinny zorganizowany przez KGW Rembowianki za nami
Pierwszy piknik rodzinny zorganizowany przez powstałe w tym roku Koło Gospodyń Wiejskich Remowianki już za nami. Nie zabrakło na nim przedstawicieli samorządu Wójta Władysława Piątkowskiego oraz pracowników Urzędu Gminy, Arkadiusza Sołtysiaka z działu inwestycji i Emilii Tomasiak odpowiedzialnej za współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Celem imprezy zorganizowanej przez "Rembowianki" było zachęcanie do wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi, wspieranie i upowszechniania idei samorządowej, pobudzanie aktywności obywatelskiej i integracja mieszkańców sołectwa.

Na wspólnym spotkaniu można było spróbować domowych potraw i przepysznych ciast przygotowanych przez członków koła. Dla dzieci przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię, malowanie twarzy, bańki mydlane i balony.

- Zaprosiliśmy całą społeczność naszej wsi, podkreślały radna Stanisława Sokołowska oraz sołtys Iwona Snopek, członkinie zarządu Koła Gospodyń. Zależy nam na integracji międzypokoleniowej i zacieśnianiu więzi między sąsiadami. To spotkanie jest dziełem nas wszystkich, podzieliliśmy się pracą i zrealizowaliśmy pomysły na ten pierwszy, ale na pewno nie ostatni Piknik Rodzinny w Rębowoli.

Potraw przygotowanych przez członków Koła Gospodyń Wiejskich "Rembowianki" mieszkańcy naszej gminy będą mogli spróbować już pod koniec lata na stoisku gminnym podczas Dożynek Powiatu Grójeckiego w Lewiczynie.

E. Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży