Królewska wizyta i koleje Małej Wsi

Data: 19.07.2019 r., godz. 14.00    Liczba odwiedzających: 308
Plenerowa wystawa historii kolejnictwa grójeckiego oraz koncert kwartetu smyczkowego – to atrakcje na niedzielę, 4 sierpnia
21 lipca 1787 roku król Stanisław August Poniatowski odwiedził swojego przyjaciela i doradcę Bazylego Walickiego w Małej Wsi. Jak później potoczyły się losy wojewody rawskiego i kolejnych właścicieli Małej Wsi? Tego dowiecie się od przewodników podczas zwiedzania pałacu.

Chcąc zachować w pamięci królewską wizytę i opowiedzieć o momentach przełomowych dla grójecczyzny Pałac Mała Wieś przygotował bezpłatne atrakcje: plenerową wystawę prezentującą historię kolejnictwa grójeckiego oraz drezynę ręczną jeżdżącą po parkowych alejkach i drezynę rowerową.

Tego dnia pałac można zwiedzić z przewodnikiem i zobaczyć nowy eksponat – strój szwoleżera Jana Leona Hipolita Kozietulskiego, brata Klementyny Walickiej.

Natomiast o godzinie 17.00 odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego Kwartet Amok. Ich repertuar obejmuje muzykę klasyczną, filmową, musicalową i rozrywkową. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat wydarzenia udzieli recepcja Hotelu Spichlerz tel. +48 782 40 40 40.

Pałac Mała Wieś
Informacja Prasowa