Belska młodzież trenuje z reprezentacją Polski

Data: 10.06.2019 r., godz. 14.33    Liczba odwiedzających: 1222
Akademicka Reprezentacja Polski w Piłce Siatkowej wraz ze swoim trenerem Pawłem Woickim gościła w Belsku Dużym
W hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym dzieci i młodzież z belskich szkół miała możliwość uczestniczyć w niecodziennej lekcji wychowania fizycznego.

Akademicka Reprezentacja Polski w Piłce Siatkowej wraz ze swoim trenerem Pawłem Woickim zaczęła przygotowania do rozpoczynającego się niebawem turnieju właśnie w Belsku Dużym, ucząc podstaw siatkówki poprzez poprowadzenie treningu dla uczniów. Na zakończenie dzieci i młodzież mieli możliwość obejrzeć profesjonalny trening biało-czerwonych. Młodych siatkarzy dopingował Włodzimierz Sadalski – dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, mistrz świata z Meksyku (1974) oraz mistrz olimpijski z Montrealu (1976).

- Ten projekt nie doszedłby do skutku, gdyby nie zapał i wielkie zaangażowanie Krzysztofa Małachowskiego ze Stowarzyszenia „Kibicujemy z klasą”, który jest pasjonatem piłki siatkowej, podkreśla Tomasz Wesołowski z UKS Belsk Duży.

- Mam nadzieję, że dzięki spotkaniu z polską reprezentacją nasi młodzi zawodnicy z Belska zapragną sami założyć w przyszłości biało-czerwone koszulki, mówił na zakończenie spotkania Małachowski. Dziękuję bardzo za zaangażowanie dyrekcji szkół gminnych, nauczycielom, trenerom i tym wszystkim, dzięki którym to spotkanie tak fantastycznie się udało.

Emilia Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Organizatorami niecodziennej lekcji WF-u dla uczniów gminnych szkół
podstawowych i gimnazjum były: Stowarzyszenie Kibicujemy z Klasą na
czele z Panem Krzysztofem Małachowskim, UKS Belsk Duży oraz szkoły
gminne.


Reprezentacja uniwersjadowa zaczęła przygotowania do turnieju 7 czerwca, a zgrupowanie odbędzie się w Nowym Dworze Mazowieckim. Polscy siatkarze zagrają w pierwszej części turnieju z Kanadą, Brazylią, Iranem i Francją. Trenerem naszych siatkarzy będzie Paweł Woicki, jego asystentem podczas turnieju w Neapolu będzie były siatkarz i reprezentant Polski, Daniel Pliński.

Kadra reprezentacji Polski mężczyzn na Uniwersjadę (3-14 lipca):
Rozgrywający: Michał Kędzierski, Łukasz Kozub.
Atakujący: Damian Domagała, Bartosz Filipiak.
Przyjmujący: Paweł Halaba, Bartłomiej Lipiński, Kamil Semeniuk.
Środkowi: Bartłomiej Lemański, Patryk Niemiec, Jan Nowakowski.
Libero: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski.