Kolejne sukcesy młodych piłkarzy

Data: 17.05.2019 r., godz. 10.42    Liczba odwiedzających: 1271
Juniorskie drużyny GKS-u wygrywają z Mogielanką

Dwa zwycięstwa odnieśli gracze juniorskich drużyn GKS-u Belsk Duży w starciach z Mogielanką Mogielnica. Swoje spotkania wygrali młodzicy (rocznik 2006 i młodsi) oraz trampkarze starsi (rocznik 2004).

Jako pierwsi na boisko w Mogielnicy, 16 maja br. wybiegli gracze młodzików. Po 11. minutach gry było 2:0 dla GKS-u. Do siatki rywala trafili: Filip Kowalczyk oraz Adam Wojtczak. Rywal odpowiedział kilka chwil później i pierwsza połowa zakończyła się przy wyniku 2:1 dla młodych futbolistów z Belska Dużego.

W drugiej połowie raz jeszcze do siatki trafili młodzicy GKS-u. Tym samym odnieśli czwarte zwycięstwo w II lidze okręgowej i plasują się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli.

Mogielanka Mogielnica – GKS Belsk Duży 1:3 (1:2)
? 14 – Kowalczyk 4, 50; A. Wojtczak 11

GKS (wyjściowy skład): Kamil Kaniewski – Kacper Zawadzki, Filip Kowalczyk, Michał Maciejczyk, Michał Kołacz – Adam Szcześniak, Artur Piechal – Jakub Wojtczak, Jarosław Humennyj.
Grali również: Adam Wojtczak, Szymon Stańczyk, Dawid Fariaszewski.

Po minimalnej porażce w Nowym Mieście nad Pilicą w ostatniej kolejce (3:4) zwycięstwo odnieśli trampkarze starsi. Zawodnicy z rocznika 2004 do 79. minuty przegrywali z Mogielanką. Sygnał do ataku dał Bartosz Jakubczak, który pokonał golkipera gospodarzy strzałem z rzutu karnego. Ten sam zawodnik strzelił zwycięską bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Po tym spotkaniu trampkarze, podobnie jak młodzicy plasują się na trzecim miejscu w tabeli ligowej.

Mogielanka Mogielnica – GKS Belsk Duzy 1:2 (1:0)
? 17 – Bartosz Jakubczak 79, 80+2

GKS (wyjściowy skład): Sebastian Kruszewski – Bartłomiej Legucki, Marcel Podsiadło, Mikołaj Borkowski, Jakub Nowocin – Dominik Rudnicki, Piotr Skonecki, Mateusz Hermanowicz, Damian Kempka – Bartosz Jakubczak, Kacper Cyranowicz.
Grali również: Filip Tworek, Mateusz Tworek, Marcin Lubański, Szymon Pośniak.