Świąteczne kolędowanie

Data: 31.12.2018 r., godz. 08.50    Liczba odwiedzających: 485
Belska młodzież w Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach.
Niesamowite, cudowne miejsce - Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach, gm. Mogielnica.

W środę 19 grudnia 2018 roku grupa złożona z 32 uczniów i kilkorga nauczycieli Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec–Peszkowskiego w Belsku Dużym odwiedziła podopiecznych i pracowników Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach.

Wśród uczniów znalazła się reprezentacja harcerzy, którzy przekazali Światło Betlejemskie. Przebyło ono długą drogę i dotarło do właściwego miejsca - do ludzi dobrych i życzliwych. Przesłanie przekazane przez harcerzy uradowało gospodarzy.

Młodzież zaprezentowała przepiękny program artystyczny. Zaśpiewane kolędy wprowadziły nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Młodzieńczy entuzjazm udzielił się wszystkim. Na twarzach podopiecznych pojawiły się uśmiechy i łzy. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy choć przez chwilę być razem z nimi.

Świąteczny czas jednoczy młodszych i starszych, znajomych i tych, których nie znamy. Życzliwość i dobro zwycięża. Tak dzieje się właśnie w Święta. Te kilka chwil spędzonych w Tomczycach uświadomiło nam, co jest ważne. Życzenia, modlitwa, błogosławieństwo udzielone przez ks. Józefa Wójcika i wzajemne obdarowanie się upominkami bardzo nas uszczęśliwiło. Niestety z przyczyn technicznych zabraliśmy tylko część uczniów naszej szkoły, a chcieliby pojechać wszyscy. Młodzież z naszego gimnazjum jest wspaniała i otwarta. Jesteśmy z nich dumni.

Jeszcze raz życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

społeczność szkolna