Urząd Gminy w Belsku Dużym
ul. J. Kozietulskiego 4
05-622, Belsk Duży

Telefony bezpośrednie
tel.: (48) 66 11 271, (48) 66 11 281
fax: (48) 66 11 340

e-mail: urzad@belskduzy.pl
www: http://www.belskduzy.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 7.30 – 15.30

Foto

Jesteś tutaj:

Szkolne obchody Światowego Dnia Ziemi "Losy Ziemi w naszych rękach"

Data: 09.05.2017 r., godz. 13.00    757
Dnia 27.04.2017r w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Ziemi.
Gospodarzami uroczystości byli uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami. Na początku spotkania Ala Słowińska i Kinga Ostrowska powitały społeczność szkolną: dyrekcję szkoły, nauczycieli, koleżanki i kolegów oraz zaproszonych gości- przedstawicieli Stowarzyszenia "Przyszłość naszych dzieci". Dziewczęta przypomniały ideę Święta Ziemi i przedstawiły treści związane z hasłem tegorocznych obchodów. Następnie na tle wymownej i wiosennej dekoracji uczennice z klas szóstych przedstawiły lekcję ekologii, której tematem była bioróżnorodność. W roli nauczycielki wystąpiła Ala Szewczyk, a jej koleżanki wcieliły się w grupę uczniów ekologicznej klasy. Szóstoklasistki w bardzo obrazowy sposób przedstawiły młodszym koleżankom i kolegom zagadnienia związane z bioróżnorodnością. Zaprezentowały również informacje o zwierzętach zagrożonych wyginięciem. Dopełnieniem treści była wizualizacja w formie prezentacji multimedialnych.

W drugiej części spotkania nastąpiło podsumowanie "Zakręconej akcji 2017"- zbiórki nakrętek plastikowych .Wynik był naprawdę imponujący. Społeczność szkolna zebrała 1577 kg nakrętek typu PET, które zostały przekazane na rzecz Stowarzyszenia "Przyszłość naszych dzieci". Obecne na uroczystości przedstawicielki stowarzyszenia panie: Ewelina Jarecka i Dorota Łyczko skierowały ciepłe słowa podziękowania do dzieci, dyrekcji szkoły i nauczycieli koordynujących akcję. Uczniowie oraz klasy, które zgromadziły najwięcej nakrętek otrzymali dyplomy uznania.

Szkolne Obchody Światowego Dnia Ziemi jak również koordynowanie akcji zbiórki nakrętek plastikowych było rezultatem pracy zespołu nauczycieli. Dziękujemy paniom: Ewie Jakubiak, Justynie Dąbrowskiej, Agacie Kępce, Katarzynie Malinowskiej, Dominice Dudek i Edycie Kwiatkowskiej za pomoc w przygotowaniu tego ekologicznego święta.

Katarzyna Lipńska i Monika Kapciak