Śpiewana Historia Polski

Data: 14.05.2018 r., godz. 09.04    Liczba odwiedzających: 501
Koncert na rok obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości
W środę 9 maja 2018 r. o godz. 1700 odbył się koncert na rok obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę pt. "Śpiewana Historia Polski" w wykonaniu p. Kuby Michalskiego. Koncert to połączenie piosenek naszego Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej.

Całość jest poetycko - muzyczną opowieścią o historii Polski od potężnego królestwa Jagiellonów, przez czas rozbiorów, odzyskanie niepodległości w 1918 r., drugą wojnę światową, aż do czasów prawie współczesnych. Koncert rozpoczęła Pieśń XXV Jana Kochanowskiego na nutę Michalskiego, następnie zostały wykonane m. in. "Samos sierra", "Krajobraz po uczcie", "Rozbite oddziały", "Ballada wrześniowa", "Barykada", "Mury".

Kuba Michalski komponuje muzykę do wierszy znanych poetów i do tekstów własnych. Występuje również z interpretacjami piosenek Leonarda Cohena i Jacka Kaczmarskiego. Nagrał pięć płyt z zespołem "Cotton Cat", oraz cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany. M. in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie.

Agnieszka Krawczak