Nowe szlaki turystyczne na mapie

Data: 06.04.2018 r., godz. 12.30    Liczba odwiedzających: 839
Rozpoczęło się malowanie szlaku turystycznego po Gminie Belsk Duży
Rozpoczęło się malowanie szlaku turystycznego po Gminie Belsk Duży.

- Prace nad tym projektem trwają już od zeszłego roku. Zaprosiliśmy w lipcu 2017 mieszkańców gminy do wspólnego zaprojektowania szlaku, który uwzględniałby ciekawostki o budynkach sakralnych, historycznych, miejsca godne odwiedzenia. Uważam, że nasza gmina jest miejscem ciekawym i atrakcyjnym, stworzenie takiego szlaku będzie tego potwierdzeniem, podkreśla Wójt Władysław Piątkowski.

- O współpracę przy jego tworzeniu poprosiliśmy Warszawską Grupę Znakarską PTTK Oddział „Mazowsze”, która ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu szlaków. Szlak będzie miał długość ok. 35 km, będzie oplatał naszą gminę w kolorze niebieskim. Znajdą się na nim między innymi: modrzewiowe Sanktuarium w Lewiczynie, miejsca pamięci w Skowronkach czy Małym Belsku, Pałac w Małej Wsi, belskie katakumby oraz Rezerwat „Modrzewina”, zabytkowe budynki sakralne. Szlak częściowo przebiega po terenach Lasów Państwowych i tu szalenie pomocna jest współpraca z zespołem Nadleśnictwa Grójec.

Prace nad ostatecznym kształtem szlaku pieszego trwają, zakończenie zaplanowane jest na koniec kwietnia tego roku. Na zakończenie pojawią się także tablice informacyjne, tabliczki i drogowskazy.

E. Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży