Dzień Babci i Dziadka w Belsku

Data: 08.02.2018 r., godz. 08.35    Liczba odwiedzających: 911
Obchody Dnia Babci i Dziadka w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym
Mimo, że zimowa pora jest pełna chłodnych dni, są takie dwa święta, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Jest to dzień naszych Babć i Dziadków. Tradycją belskiej placówki jest zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

W tym roku obchodziliśmy je podczas dwóch dni. Gościliśmy Wójta - pana Władysława Piątkowskiego, Przewodniczącą Komisji Oświaty- panią Ewę Łubińską, Sekretarz Gminy - panią Renatę Ostatek, Dyrektor GZOPO – panią Marię Walewską – Żółcik, Proboszcza ks. Jarosława Siuchtę, pracownika gminy - panią Emilię Tomasiak i Krzysztofa Kowalskiego redaktora portalu BelskDuzy24 oraz Przewodniczącą Rady Rodziców- panią Renatę Słowińską.

We wtorek, 6 lutego obchody Dnia Babci i Dziadka rozpoczęła uroczystość z udziałem pięciu oddziałów przedszkolnych. W zintegrowanym przedstawieniu przygotowanym przez panie: Halinę Łaski, Alicję Makarską, Magdalenę Kośkę, Magdalenę Woźniak i Monikę Sieradzan wystąpiło ponad 100 przedszkolaków.

Wnuczęta z niesamowitym wdziękiem wyraziły miłość i szacunek dla tak bliskich im osób. Inscenizacja przedstawiała wiele barwnych postaci bajkowych, dzieci recytowały, śpiewały a wszystko to zostało okraszone układami tanecznymi i grą na instrumentach. Po głośnym „Sto lat” brawom nie było końca. Wzruszeni dziadkowie dziękowali organizatorom za piękny występ. Dodatkową atrakcją okazały się podarki dla dziadków - własnoręcznie zrobione przez wnuczęta – pachnące, kolorowe mydełka, wykonane na zajęciach w przedszkolu.

Kolejnego dnia dla Babć i Dziadków wystąpiły klasy trzecie pod kierunkiem wychowawczyń: Małgorzaty Więckowskiej i Anety Maciejczyk. Po uroczystym powitaniu gości, dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny. Nasi artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, przedstawili scenkę, w której wystąpiła babcia i siedmioro wnucząt. Pojawili się również: Czerwony Kapturek, lis Witalis i Kot w butach.

Montaż słowno – muzyczny uatrakcyjniły pokazy w wykonaniu dzieci ze szkolnego koła tanecznego pod kierunkiem p. Beaty Orzeszek.

Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Zostali obdarowani przez wnuków drobnym upominkiem w postaci okolicznościowych notesów.Uroczystości, uświetnił słodki poczęstunek przygotowany z wielkim zaangażowaniem przez rodziców.

Rodzinna atmosfera tych dni na długo zostanie w naszej pamięci. Utwierdza nas również w przekonaniu, że takie uroczystości są niezbędne w naszym środowisku.

Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, jak w tym dniu.

Magdalena Woźniak
Justyna Wardzyńska