Kolejne zwycięstwo siatkarzy ProNutiva SKK Belsk Duży

Data: 06.12.2022 r., godz. 14.17    Liczba odwiedzających: 753
Siatkarze ProNutivy wygrywają w Szydłowcu i podtrzymują passę bez porażki w meczach wyjazdowych.

Siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży w niedzielnym spotkaniu z Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec podtrzymali zwycięską passę w rozgrywkach 1. Ligi Mazowieckiej Mężczyzn. Spotkanie z zespołem z południowego Mazowsza, było czwartą wygraną z rzędu, szóstą w sezonie i pokazało potencjał drużyny Kamila Majewskiego.

Goście rozpoczęli w zestawieniu: Rafał Pałuba, Dominik Kowalczyk, Jakub Nieora, Paweł Sęk, Jan Sosnowski, Robert Marcinkiewicz i libero Piotr Bruszewski. Pierwsza partia to wyrównanagra gra z lekką przewagą belszczan (14:15, 17:18). W decydującej fazie seta agresywna zagrywka gości (Paweł Sęk), pozwoliła zbudować trzypunktową przewagę (20:23) i doprowadzić do szczęśliwego zakończenia. Miejscowym nie pomogły przerwy na żądanie i ostatecznie ulegli do 21.

W drugiej odsłonie zawodnicy z Szydłowca znacząco poprawili przyjęcie i wykorzystali moment dekoncentracji gości wychodząc na prowadzenie 13:11 i 17:13. Pomimo zmiany na pozycji libero i asów serwisowych Pawła Sęka oraz  Łukasza Zugaja belszczanie przegrali seta do 21. Przy stanie meczu 1:1 wydawało się, że spotkanie do końca będzie wyrównanym widowiskiem, ale wydarzenia na parkiecie potoczyły się zgoła odmiennie.

Trzeci  set to całkowita dominacja siatkarzy ProNutivy. Dwa punktowe bloki w początkowej fazie oraz festiwal czterech asów serisowych Rafała Pałuby wyprowadził belszczan na prowadzenie 6:10, 8:17. Set zakończył się wynikiem 16:25 po punktowym bloku środkowych ProNutivy. Podobny przebieg miała czwarta partia w której goście szybko wypracowali przewagę 5:10, 9:15. W tej fazie meczu podopieczni trenera Kamila Majewskiego ponownie dzięki agresywnej zagrywce i skutecznej grze w ataku pozbawili atutów drużynę z Szydłowca i zakończyli seta do 16, a cały mecz kolejną wygraną za trzy punkty.

W całym spotkaniu zawodnicy ProNutivy wykonali 17 punktowych zagrywek, co prawdopodobnie jest rekordem ligi, a z całą pewnością najlepszym wynikiem w tych rozgrykach zespołu z Belska Dużego. Niedzielnym meczem belszczanie podtrzymali zwycięską passę wygranych na wyjeździe (bilans 4:0), a szósta wygrana w sezonie spowodowała umocnienie się na trzecim miejscu w 1. Lidze Mazowieckiej Mężczyzn.

Na kolejny mecz ProNutivy SKK Belsk Duży zapraszamy już 11 grudnia 2022 roku o godz. 17:00. W IX kolejce belszczanie we własnej hali podejmą IŁ Capital Huragan Stare Babice.

Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec - ProNutiva SKK Belsk Duży 1:3 (21:25, 25:21, 16:25, 16:25)