“Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!” w Belsku Dużym

Data: 24.11.2022 r., godz. 14.07    Liczba odwiedzających: 597
Uczniowie z belskiej podstawówki uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach kampanii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Uczniowie klas 4-5 PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym mieli dziś okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych w ramach Kampanii Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie na temat bezpieczeństwa na drodze.


Jest to szalenie na bardzo istotny temat, szczególnie teraz, kiedy dni są krótkie i szybko zapada zmrok.


Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Teresa Bogdańska witając przybyłych gości z Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie oraz z Delegatury w Żyrardowie, strażaków z KP PSP w Grójcu oraz Panią Marię Walewską-Żółcik – dyrektora GZOPO oraz zgromadzonych uczniów i nauczycieli.


Młodzież wzięła udział w czterech panelach edukacyjnych – jazda rowerem po przygotowanym torze, zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy, prezentacja interaktywna dotycząca bezpiecznego poruszania się po drodze oraz wirtualne udzielanie pomocy z użyciem okularów VR.


Uczestnicy otrzymali zestawy odblasków oraz cenną wiedzę i umiejętności, z których w razie potrzeby będą mogli skorzystać.Bądź bezpieczny, używaj odblasków!Zwiększa to twoją widoczność na drodze pięciokrotnie


Autor: Ilona Szymańska/PSP Belsk Duży