Nowoczesna pralnica dla OSP Lewiczyn

Data: 10.01.2022 r., godz. 13.14    Liczba odwiedzających: 1220
Strażacy z Lewiczyna z nowym specjalistycznym zakupem
Pod koniec grudnia 2021 została zakupiona pralnica wraz z szafą suszącą dla OSP Lewiczyn. Jest to pierwszy tego rodzaju zakup w Gminie Belsk Duży.

- Pralnica jest przeznaczona do prania ubrań specjalnych, potwierdza prezes OSP Lewiczyn Marcin Dominiak. Dzięki nowemu urządzeniu strażacy skutecznie będą prać i odkażać wielowarstwowe ubrania specjalne z zachowaniem impregnacji warstw ochronnych. Dezynfekcja ubrań strażaków w pralnicy usuwa z tych ubrań szkodliwe dla zdrowia, również rakotwórcze substancje zawarte w dymie pożarowym.

- Celem zakupu jest zapewnienie najwyższej możliwie ochrony indywidualnej ratowników, dodaje Wójt Władysław Piątkowski. Jednocześnie dzięki zakupowi pralnicy będzie możliwość zapewniania odpowiedniej konserwacji ubrań specjalnych nie tylko strażakom z Lewiczyna, ale również druhom ze wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Belsk Duży.

Koszt całkowity zakupów to 85 000zł. Kwota 75 000zł pochodzi z pozyskanego dofinasowania z Budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego, 10 000zł to dotacja z budżetu Samorządu Gminy Belsk Duży.

Urząd Gminy Belsk Duży
E. Tomasiak