Pożegnanie Kierownik Marianny Kornaszewskiej

Data: 28.10.2021 r., godz. 13.46    Liczba odwiedzających: 264
Pożegnanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Belsku Dużym
26 października 2021 r. to ważna data w historii Gminnej Biblioteki Publicznej w Belsku Dużym. Jest to bowiem dzień pożegnania długoletniej kierowniczki biblioteki pani Marianny Kornaszewskiej, która tej instytucji poświęciła czterdzieści dwa lata swojego życia.

W okresie działalności kierownik Kornaszewskiej biblioteka rozwinęła swoją działalność na wielu płaszczyznach. Głównym zadaniem nadal pozostaje wypożyczanie książek i udostępnianie księgozbiorów mieszkańcom gminy Belsk Duzy, jednak zakres działalności kulturalnej instytucji jest znacznie szerszy.

Wydarzeniem, które jeszcze bardziej umożliwiło rozwinięcie skrzydeł, była budowa nowego budynku Urzędu Gminy i przeniesienie głównej siedziby biblioteki na ul. Jana Kozietulskiego 4. Nowoczesna aranżacja wnętrza i duża powierzchnia obiektu przyczyniła się do możliwości realizacji nowatorskich przedsięwzięć. Do kalendarium biblioteki na stałe wpisały się m.in. przedstawienia teatralne dla dzieci ze szkół gminnych, spotkania z pieśniarzami i autorami książek.

W uroczystym pożegnaniu Pani Kierownik, wzięli udział m.in. Wójt Gminy Władysław Piątkowski, Sekretarz Gminy Renata Ostatek, Skarbnik Hanna Grotek, Dyrektor GZOPO Maria Walewska- Żółcik, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym Teresa Bogdańska, przedstawicielka Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu, przedstawicielki bibliotek szkolnych, pracownicy jednostek Gminy w tym Urzędu Gminy Belsk Duży.

W tym dniu z rąk Wójta Gminy Belsk Duży Pani Kornaszewska za wkład w kulturę i za nadanie kierunku belskiej placówce otrzymała Medal Pamiątkowy.

Urząd Gminy Belsk Duży
E. Tomasiak