Gratulacje dla Gabriela Gablera

Data: 08.10.2021 r., godz. 09.17    Liczba odwiedzających: 1141
Wójt Władysław Piątkowski oraz Przewodniczący Rady Bogusław Sikorski gratulowali Mistrzowi Świata w Karate Sportowym
Wójt Władysław Piątkowski wraz z Przewodniczącym Bogusławem Sikorskim uhonorowali młodego sportowca Gabriela Gablera z okazji zdobycia tytułu Mistrza Świata w Karate Sportowym. Na ceremonii były obecne także dyrektor GZOPO Maria Walewska- Żółcik, dyrektor belskiej szkoły Teresa Bogdańska, wychowawczyni Katarzyna Ludwiczak i mama młodego medalisty Agata.

Uczeń piątej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym trenuje karate od kilku lat i na jego koncie jest wiele zwycięstw, w tym zeszłoroczny tytuł Mistrza Europy w Karate Sportowym. Ma w swojej kolekcji ponad osiemdziesiąt medali, ale przyznaje, że największe znaczenie ma dla niego zwycięstwo na Mistrzostwach Świata - zdobyte złoto i dźwięki Mazurka Dąbrowskiego.

Przewodniczący Bogusław Sikorski wręczył mu z tej okazji gratulacje za godne reprezentowanie Gminy Belsk Duży i Polski na arenie międzynarodowej. Przyznał, jak podziwia jego upór w dążeniu do celu i ilość pracy, włożonej w ten wymagający sport.

Wójt Władysław Piątkowski życzył Gabrielowi dalszej wytrwałości, osiągania kolejnych sukcesów i spełnienia największych marzeń. Wręczył mu także czek upominkowy na kwotę 1000zł. Podkreślił, że tak jak każdy mieszkańców naszej gminy jest dumny z osiągnięcia mistrzostwa przez młodego karatekę. Dodał, że ma nadzieję, że młody Mistrz nie powiedział w tym sporcie ostatniego słowa. 

Urząd Gminy Belsk Duży
E. Tomasiak