Inauguracja projektu "Miniquesting w Belsku Dużym"

Data: 17.06.2021 r., godz. 13.36    Liczba odwiedzających: 1190
Wójt Władysław Piątkowski objął patronatem honorowym projekt uczniów belskiej szkoły podstawowej
Na skwerze przed Urzędem Gminy Belsk Duży miała miejsce inauguracja projektu "Miniquesting w Belsku Dużym" objęta honorowym patronatem wójta gminy Władysława Piątkowskiego.

Autorów gry terenowej, której celem jest poznanie historii zabytków znajdujących się na terenie naszej gminy przedstawiła dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym Teresa Bogdańska. Są nimi grupa uczniów klasy VIIIa: Bartłomiej Potrzebowski, Agata Sibilska, Natalia Krzyżanowska, Szymon Stańczyk i Agata Jarocewicz oraz nauczycieli: Beaty Jarząb, Ilony Szymańskiej i Katarzyny Jasińskiej.

To oni wspólnie z wójtem Władysławem Piątkowskim dokonali symbolicznego rozpoczęcia projektu poprzez wypuszczenie w niebo żółtych i czerwonych balonów w kolorach belskiego herbu.
Questing to gra, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowe elementy i historie związane z lokalnym dziedzictwem. Ważne jest odkrycie niezwykłego w miejscach, które znamy na co dzień. 

Pierwszy quest jest związany z Pałacem Mała Wieś drugi z kościołem pod wezwaniem Świętej Trójcy w Belsku Dużym. I tu właśnie we współpracy z proboszczem ks. Jarosławem Siuchtą odbyło się poszukiwanie fraz i haseł w grze. Autorzy zaprosili w tym dniu młodzież z klas VI z belskiej podstawówki i przedstawicieli wszystkich szkół gminnych. Obecni byli także przewodnicząca komisji edukacji rady gminy Ewa Łubińska i dyrektor GZOPO Maria Walewska – Żółcik a także emerytowani nauczyciele. Jesienią odbędzie się też konkurs międzyszkolny na kolejny quest z nagrodami ufundowanymi przez Wójta Gminy Belsk Duży.

Urząd Gminy Belsk Duży
E. Tomasiak